Liga francuska - 14. kolejka Ligue 2: Valenciennes - Chateauroux 0-1 (0-0)

W starciu 14. kolejki francuskiej Ligue 2, które rozegrane zostało 8 listopada, zespół Valenciennes przegrał z Chateauroux 0-1 (0-0). Mecz na Stade du Hainaut obejrzało 7 884 widzów.

14. kolejka Francja - Ligue 2
2019-11-08 20:00 | Stadion: Stade du Hainaut | Widzów: 7884 | Arbiter: P. Gaillouste
Valenciennes FC
La Berrichonne de Châteauroux
0
1
F. Diarra 86'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 42. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Julien Masson osłabiając tym samym zespół Valenciennes.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Baptiste'owi Guillaume'owi z drużyny gospodarzy. Była to 45. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Valenciennes rozpoczął w zmienionym składzie, za Steve'a Ambriego wszedł Kevin Cabral. A trener Chateauroux wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lamine Ghezalego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Leo Leroy. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę.

W 80. minucie Alexis Goncalves został zastąpiony przez Cheicka Diarrę. W tej samej minucie trener Valenciennes postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Malek Chergui, a murawę opuścił Teddy Chevalier. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę dostał Cheick Diarra, piłkarz gości.

W 86. minucie w drużynie Valenciennes doszło do zmiany. Joffrey Cuffaut wszedł za Laurenta Dos Santos.

Bramkarz Valenciennes wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu aż dziewięć razy, ale nie zachował czystego konta. W tej samej minucie bramkę zdobył Cheick Diarra. Asystę zaliczył Philippe Keny.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku arbiter przyznał żółtą kartkę Maxime'owi Spano z Valenciennes. W 90. minucie w zespole Chateauroux doszło do zmiany. Alexandre Raineau wszedł za Ilyasa Chouarefa. W doliczonej pierwszej minucie starcia czerwone kartki dostali: Baptiste Guillaume (po drugiej żółtej), Nicolas Kocik z Valenciennes i Valentin Vanbaleghem z Chateauroux.

Chaker Alhadhur
86′ Laurent Dos Santos
Sékou Condé
Emmanuel Ntim
Joseph Yannick M'Boné
87′ Maxime Spano Rahou
Christopher Opéri
Sessi Octave Emile D'Almeida
Romain Grange
Gauthier Hein
Léo Leroy74′
42′ Julien Masson
Valentin Vanbaleghem90′
45′ 90′ Baptiste Guillaume
Philippe Paulin Keny
80′ Teddy Étienne Chevalier
Alexis Gonçalves Pereira80′
46′ Steve Ambri
Ilyas Chouaref90′
90′ Nicolas Kocik
Wilfried Bedfian
Frédéric Bong
Jérémy Cordoval
86′ Joffrey Cuffaut
Issa Marega
80′ Malek Chergui
Alexandre Raineau90′
Matteo Fedele
Cheick Fanta-Mady Diarra80′  86′ 85′
46′ Kévin Cabral
Lamine Ghezali74′
Jorris Romil
Andrew Jung

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Valenciennes obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz trzy czerwone, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą i jedną czerwoną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.