Liga francuska - 14. kolejka Ligue 2: US Orléans Loiret - Paris FC 0-1 (0-1)

8 listopada na Stade de la Source w Orleanie odbyło się starcie 14. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami US Loiret i Paris FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Paris FC 1-0. Pojedynek obejrzało 3 803 widzów.

14. kolejka Francja - Ligue 2
2019-11-08 20:00 | Stadion: Stade de la Source | Widzów: 3803 | Arbiter: G. Angoula
US Orléans Loiret
Paris FC
0
1
A. Bamba 2'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 spotkań jedenastka Paris FC wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedynego gola meczu strzelił Axel Bamba dla zespołu Paris FC. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jeremy Menez.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Paris FC.

W 55. minucie kartką został ukarany Mohamed Talal, zawodnik gospodarzy. Trener US Loiret wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jorisa Correę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Thomas Ephestion.

W 61. minucie Mohamed Talal został zastąpiony przez Gaëtana Perrina. W 62. minucie Romain Armand został zmieniony przez Jonathana Pitroipę, co miało wzmocnić drużynę Paris FC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stéphane'a Lambese'a na Vincenta Thilla w 76. minucie. W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Ousmane'owi Kantému z jedenastki gości.

Niedługo później trener Paris FC postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lalainę Nomenjanaharego wszedł Ali Abdi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Paris FC utrzymać prowadzenie. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania arbiter przyznał kartkę Yohannowi Demoncemu z US Loiret. W 85. minucie w jedenastce Paris FC doszło do zmiany. Mohamed Diaby wszedł za Jeremy'ego Meneza.

Ousmane Kanté63′
76′ Stéphane Lambese
Felipe Patavino Saad
Gabriel Mutombo Kupa
Mario-Jason Kikonda
82′ Yohann Demoncy
Cyril Paul Mandouki
56′ Thomas Ephestion
Lalaïna Henintsoa Nomenjanahary77′
Joseph Romeric Lopy
Mohammed Rabiu Al-Hassan
55′ 61′ Mohamed Amine Talal
Mohamed Mara
76′ Vincent Thill
Beninwende Yann Jonathan Pitroipa62′
56′ Joris Correa
Mohamed Lamine Diaby-Fadiga85′
61′ Gaëtan Perrin
Adama Sarr

Drużyna US Loiret miała 17 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom US Loiret, a zawodnikom gości przyznał jedną.