Liga francuska - 14. kolejka Ligue 2: Le Mans FC - Grenoble Foot 38 0-0

W meczu 14. kolejki francuskiej Ligue 2, który rozegrany został 8 listopada, zespół Le Mans zremisował z Grenoble 38 0-0. Mecz na Mmarena obejrzało 5 587 widzów.

14. kolejka Francja - Ligue 2
2019-11-08 20:00 | Stadion: MMArena | Widzów: 5587 | Arbiter: B. Lepaysant
Le Mans FC
Grenoble Foot 38
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna Le Mans wygrała aż siedem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Jérôme'owi Mombrisowi z drużyny gości. Była to 39. minuta starcia.

W 57. minucie Aboubakary Kanté został zmieniony przez Bevica Moussitiego-Okę. Po chwili trener Grenoble 38 postanowił wzmocnić linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Willy'ego Semedo. Na boisko wszedł Jonathan Tinhan, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Trener Le Mans postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Youssefa Maziza i na pole gry wprowadził napastnika George'a Gope'a-Fenepeja, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 90. minucie kartkę dostał Arsène Elogo z Grenoble 38.

Jessy Bénet
71′ Youssef Maziz
Arsène Elogo Guintangui90′
Stéphane Imad Diarra
Yves Simon Pambou Loembet
Vincent Kevin Créhin
Florian Raspentino76′
57′ Aboubakary Kanté
Jonathan Tinhan64′
71′ George Gope-Fenepej
Yohan Brun71′
57′ Bevic Selad Moussiti-Oko
Kristófer Ingi Kristinsson76′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Grenoble 38 pokazał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna Grenoble 38 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.