Liga francuska - 13. kolejka Ligue 2: FC Chambly-Thelle - En Avant Guingamp 1-5 (1-2)

1 listopada na Stade Pierre Brisson w Beauvais odbyło się starcie 13. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami FC Chambly-Thelle i Guingamp. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Guingamp 5-1. Na stadionie zasiadło 3 172 widzów.

13. kolejka Francja - Ligue 2
2019-11-01 20:00 | Stadion: Stade Pierre Brisson | Widzów: 3172 | Arbiter: C. Dos Santos
B. Pelé 51',87'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna FC Chambly-Thelle objęła prowadzenie. W trzeciej minucie bramkę zdobył Benjamin Santelli. Bramka padła po podaniu Anthony'ego Souberviego.

W szóstej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Diaranké Fofanę z FC Chambly-Thelle, a w ósmej minucie Sylvia Rodelina z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Frantzdy Pierrot. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Sylvio Rodelin.

W 16. minucie arbiter ukarał kartką Floriana Davida, zawodnika gospodarzy.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 20. minucie Arthur Gomis dał prowadzenie swojej jedenastce. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Po raz kolejny asystę zanotował Sylvio Rodelin.

W 45. minucie Florian David zastąpił Mickaëla Latoura. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Guingamp w 51. minucie spotkania, gdy Bryan Pelé zdobył trzecią bramkę. Sytuację bramkową stworzył Youssouf M'Changama.

Między 61. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Chambly-Thelle: Romain Padovani, Jonathan Beaulieu, na ich miejsce weszli: Mehdy Guezoui, Maxence Derrien. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sylvia Rodelina, Morgana Poaty'ego zajęli: Pierrick Valdivia, Lloyd Palun. Między 69. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Bryan Pelé wywołał eksplozję radości wśród kibiców Guingamp, strzelając kolejnego gola w 87. minucie pojedynku. Asystę przy bramce zaliczył Lebogang Phiri.

Kibice Guingamp nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nolana Roux. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Frantzdy Pierrot. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić piątą bramkę.

W trzeciej minucie doliczonego czasu meczu swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Arthur Gomis z Guingamp. Bramka padła po podaniu Leboganga Phiriego.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-5.

Félix Eboa Eboa
6′ Diaranké Fofana
Lebogang Lelani Phiri
79′ Jonathan Beaulieu
Youssouf Yacoub M'Changama
61′ Romain Padovani
Yannick Arthur Gomis  20′, 90′
 3′ Benjamin Santelli
Frantzdy Pierrot  14′ 69′ 89′
16′ 45′ Florian David
Sylvio Ronny Rodelin8′ 62′
Xavier Pinoteau
Théo Guivarch
Guillaume Dequaire
Sikou Niakaté
79′ Maxence Derrien
Lloyd Palun73′
Oumar Gonzalez
Louis Carnot
Sébastien Flochon
Mehdi Merghem
45′ Mickaël Mathieu Latour
Pierrick Valdivia62′ 85′
61′ 76′ Mehdy Guezoui
Nolan Roux89′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom FC Chambly-Thelle w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.