Liga francuska - 13. kolejka Ligue 2: ES Troyes - Valenciennes 1-0 (0-0)

W pojedynku 13. kolejki francuskiej Ligue 2, który rozegrany został 1 listopada, zespół ES Troyes wygrał z Valenciennes 1-0 (0-0). Mecz na Stade de l'Aube obejrzało 5 967 widzów.

13. kolejka Francja - Ligue 2
2019-11-01 20:00 | Stadion: Stade de l'Aube | Widzów: 5967 | Arbiter: A. Perreau Niel
ES Troyes Aube Champagne
Valenciennes FC
1
0
B. Kouyaté 58'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 starć drużyna Valenciennes wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 18. a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i dwie drużynie przeciwnej.

Jedynego gola meczu strzelił Boubakar Kouyate dla zespołu ES Troyes. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Maxime Barthelmé.

W 63. minucie Chris Bedia został zmieniony przez Ihsana Sackę. A trener Valenciennes wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Malka Cherguiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Sessi D'Almeida. Po chwili trener ES Troyes postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Rui Pires, a murawę opuścił Rayan Raveloson.

W 80. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Pape Souare osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w zespole ES Troyes doszło do zmiany. Stone Muzalimoja wszedł za Yoanna Touzghara. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Maxime'owi Barthelmému z ES Troyes. Była to 90. minuta starcia.

Frédéric Bong74′
34′ Jimmy Giraudon
Joffrey Cuffaut
 58′ Boubakar Kouyaté
Laurent Dos Santos
Yoann Salmier
Maxime Spano Rahou
80′ Pape N'Diaye Souare
Sessi Octave Emile D'Almeida38′ 66′
90′ Maxime Barthelmé
Gauthier Hein18′
73′ Rayan Ny Aina Arnaldo Raveloson
Julien Masson77′
34′ Florian Tardieu
Baptiste Guillaume34′
83′ Yoann Touzghar
Teddy Étienne Chevalier
63′ Chris Vianney Bedia
Steve Ambri
Sébastien Rénot
Nicolas Kocik
83′ Stone Muzalimoja Mambo
Baptiste Aloe
Dylan Chambost
Abdoulaye Ousame
Stéphane Darbion
Gaëtan Arib
73′ Rui Miguel Guerra Pires
Malek Chergui66′
Pape Meïssa Ba
Matteo Fedele77′
63′ Ihsan Sacko
Jorris Romil74′

Drużyna ES Troyes zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy ES Troyes dostali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.