Liga francuska - 13. kolejka Ligue 2: Clermont Foot 63 - Le Mans FC 0-1 (0-1)

2 listopada na Stade Gabriel Montpied w Clermont-Ferrand odbyło się starcie 13. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Clermont 63 i Le Mans. Mecz zakończył się zwycięstwem Le Mans 1-0. Na stadionie stawiło się 2 646 widzów.

13. kolejka Francja - Ligue 2
2019-11-02 15:00 | Stadion: Stade Gabriel Montpied | Widzów: 2646 | Arbiter: R. Lissorgue
Clermont Foot 63
Le Mans FC
0
1
G. Gope-Fenepej 4'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Le Mans wygrała aż cztery razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Le Mans zdobył George Gope-Fenepej w czwartej minucie.

Między 28. a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Le Mans.

W 49. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Vitalowi N'Simbie z zespołu gospodarzy. W 58. minucie sędzia wyrzucił z boiska Johana Gastiena z Clermont 63.

W 63. minucie Stéphane Diarra został zastąpiony przez Aboubakary'ego Kantégo. Między 67. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Clermont 63: Mario González, Jason Berthomier, David Gomis, na ich miejsce weszli: Alassane N'Diaye, Lorenzo Rajot, Bryan Teixeira. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rémego Boissiera, George'a Gope'a-Fenepeja zajęli: Vincent Créhin, Hamza Hafidi. W 68. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Yanna Boégo-Kanego z Le Mans, a w 82. minucie Florenta Ogiera z drużyny przeciwnej.

Tom Duponchelle
49′ Vital Manuel N'Simba
Pierre Lemonnier38′
82′ Florent Ogier
Yroundu Musavu-King33′
Akim Zedadka
George Gope-Fenepej  4′ 28′ 90′
78′ Jason Berthomier
Yann Boé-Kane68′
58′ Johan Gastien
Rémy Boissier67′
67′ Mario González Gutiérrez
Aloïs Confais
Jonathan Damián Iglesias Abreu
Guessouma Fofana
Julio Kenny Donisa
Stéphane Imad Diarra63′
87′ David Cafimipon Gomis
Hamza Hafidi90′
67′ Alassane N'Diaye
Vincent Kevin Créhin67′
78′ Lorenzo Rajot
Franck Julienne
87′ Bryan Silva Teixeira
Aboubakary Kanté63′

Przewaga drużyny Clermont 63 w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Clermont 63 obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.