Liga francuska - 12. kolejka Ligue 2: US Loiret - Chateauroux 1-1 (1-0)

W spotkaniu 12. kolejki francuskiej Ligue 2, które rozegrane zostało 25 października, zespół US Loiret zremisował z Chateauroux 1-1 (1-0). Mecz na Stade de la Source w Orleanie obejrzało 4 380 widzów.

12. kolejka Francja - Ligue 2
2019-10-25 20:00 | Stadion: Stade de la Source | Widzów: 4380 | Arbiter: A. Perreau Niel
US Orléans Loiret
La Berrichonne de Châteauroux
1
1
A. Scheidler 40'
Y. M'Boné 68'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka US Loiret wygrała aż sześć razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 34. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Abdoulkadera Thiama z US Loiret, a w 39. minucie Sekou Conde'a z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników US Loiret w 40. minucie spotkania, gdy Aurélien Scheidler zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Vincent Thill.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu US Loiret.

W 59. minucie za Sekou Conde'a wszedł Valentin Vanbaleghem.

Piłkarze Chateauroux otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 68. minucie gola wyrównującego strzelił Yannick M'Bone.

Chwilę później trener US Loiret postanowił wzmocnić linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Thomasa Ephestiona. Na boisko wszedł Yohann Demoncy, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 77. minucie Stéphane Lambese został zmieniony przez Aleksa Marchadiera, a za Gaëtana Perrina wszedł na boisko Joris Correa, co miało wzmocnić drużynę US Loiret. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alexisa Goncalvesa na Cheicka Diarrę w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku. W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rémiego Mulumbę z Chateauroux, a w 83. minucie Josepha Lopy'ego z drużyny przeciwnej.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Chaker Alhadhur
77′ Stéphane Lambese
Sékou Condé39′ 59′
Gabriel Mutombo Kupa
Joseph Yannick M'Boné  68′
34′ Abdoulkader Thiam
Christopher Opéri
Maxime D'Arpino
Romain Grange
72′ Thomas Ephestion
Rémi Mulumba80′
83′ Joseph Romeric Lopy
Opa Sangante
Vincent Thill
Philippe Paulin Keny
 40′ Aurélien Scheidler
Alexis Gonçalves Pereira90′
77′ Gaëtan Perrin
Ilyas Chouaref
Jérémy Vachoux
Wilfried Bedfian
Cédric Cambon
Léo Leroy
77′ Alex Marchadier
Alexandre Raineau
72′ Yohann Demoncy
Valentin Vanbaleghem59′
Mohamed Amine Talal
Cheick Fanta-Mady Diarra90′
77′ Joris Correa
Lamine Ghezali
Issa Soumaré
Andrew Jung

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze Chateauroux dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka US Loiret w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.