Liga francuska - 12. kolejka Ligue 2: Jeunesse Auxerroise - Grenoble 38 0-1 (0-1)

25 października na Stade de l'Abbé Deschamps w Auxerre odbył się pojedynek 12. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Jeunesse Auxerroise i Grenoble 38. Mecz zakończył się zwycięstwem Grenoble 38 1-0. Na stadionie zasiadło 6 176 widzów.

12. kolejka Francja - Ligue 2
2019-10-25 20:00 | Stadion: Stade de l'Abbé Deschamps | Widzów: 6176 | Arbiter: N. Rainville
Association Jeunesse Auxerroise
Grenoble Foot 38
0
1
M. Djitté 17'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Jeunesse Auxerroise wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Grenoble 38 w 17. minucie spotkania, gdy Moussa Djitte zdobył pierwszą bramkę.

Między 25. a 32. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Jeunesse Auxerroise i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Grenoble 38.

Trener Jeunesse Auxerroise postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Eddy'ego Sylvestre'a. Na boisko wszedł Mickaël Barreto, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 69. minucie Jessy Benet został zastąpiony przez Yvesa Pambou.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Jeunesse Auxerroise doszło do zmiany. Rémy Dugimont wszedł za Mohameda Yattarę. W 76. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Mickaël Barreto osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. W 77. minucie Jonathan Tinhan został zmieniony przez Yohana Bruna, co miało wzmocnić zespół Grenoble 38. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mickaëla Le Bihana na Yanisa Merdjego.

Niedługo później trener Grenoble 38 postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Arsène'a Elogo wszedł Abdel Abdallah, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Rémy Dugimont z Jeunesse Auxerroise. Była to 90. minuta spotkania. W drugiej połowie nie padły gole.

Jérôme Mombris
27′ Jean Marcelin
Ibréhima Coulibaly
32′ 62′ Eddy Sylvestre Negadi
Arsène Elogo Guintangui88′
Birama Touré
Charles Monginda Pickel
73′ Mohamed Lamine Yattara
Jonathan Tinhan77′
82′ Mickaël Le Bihan
Terell Ondaan
62′ 76′ Mickaël Barreto
Yves Simon Pambou Loembet69′
Axel Thomas Ngando Elessa
Yohan Brun77′
73′ 90′ Rémy Dugimont
Florian Raspentino
82′ Yanis Merdji
Willy Johnson Semedo Afonso

Przewaga drużyny Jeunesse Auxerroise w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Drużyna Grenoble 38 zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Jeunesse Auxerroise, a piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.