Liga francuska - 12. kolejka Ligue 2: FC Sochaux - AC Ajaccio 0-2 (0-1)

25 października na Stade Auguste-Bonal w Montbéliardzie odbył się pojedynek 12. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Sochaux i Ajaccio. Starcie zakończyło się zwycięstwem Ajaccio 2-0. Na stadionie zasiadło 10 302 widzów.

12. kolejka Francja - Ligue 2
2019-10-25 20:00 | Stadion: Stade Auguste-Bonal | Widzów: 10302 | Arbiter: S. Palhies
FC Sochaux
AC Ajaccio
0
2
M. Tramoni 41'
C. Bayala 68'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 spotkań drużyna Sochaux wygrała 13 razy i zanotowała siedem porażek oraz osiem remisów.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Sochaux. W 10. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka Sochaux.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Ajaccio: Gaëtanowi Courtetowi w 11. i Gedeonowi Kalulu w 37. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ajaccio w 41. minucie spotkania, gdy Mattéo Tramoni zdobył pierwszą bramkę. W ostatniej minucie pierwszej połowy kartką został ukarany Christophe Diedhiou, zawodnik Sochaux.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Ajaccio.

W 52. minucie Bryan Lasme został zmieniony przez Victora Glaentzlina. W 60. minucie w drużynie Sochaux doszło do zmiany. Gaëtan Weissbeck wszedł za Thomasa Tourégo.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Sochaux: Ousseynou Thioune'owi w 63. i Adolphe Teikeu w 67. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Loures” w 68. minucie spotkania, gdy Cyrille Bayala strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Matthieu Huardowi z zespołu gości.

W 85. minucie w drużynie Sochaux doszło do zmiany. Sloan Privat wszedł za Ousseynou Thioune'a. Chwilę później trener ”Loures” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 86. minucie zastąpił zmęczonego Mattéo Tramoniego. Na boisko wszedł Ablie Jallow, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w jedenastce Ajaccio doszło do zmiany. Joseph Mendes wszedł za Gaëtana Courteta.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Benjamin Leroy
45′ Christophe Diedhiou
Cédric Mickael Avinel
Pape Abdou Paye
Ismaël Jean Chester Diallo
Christopher Rocchia
Matthieu Huard69′
67′ Adolphe Teikeu Kamgang
Gédéon Kalulu Kyatengwa37′
Younès Kaabouni
Cyrille Barros Bayala  68′ (k.)
63′ 85′ Ousseynou Thioune
Mathieu Coutadeur
52′ Bryan Lasme
Qazim Laçi
Sofiane Diop
Mattéo Tramoni  41′ 86′
Jérémy Livolant
Gaëtan Courtet11′ 86′
10′ (k.) 60′ Thomas Touré
Abdoulie Jallow86′
60′ Gaëtan Weissbeck
Clech Loufilou Ndella
52′ Victor Glaentzlin
Mohamed Youssouf
85′ Sloan Privat
Joseph Mendes86′

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Sochaux, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy gości dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna ”Loures” w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.