Liga francuska - 12. kolejka Ligue 2: FC Lorient - ES Troyes Aube Champagne 0-1 (0-0)

26 października na Stade Yves Allainmat - Le Moustoir odbył się pojedynek 12. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami FC Lorient i ES Troyes. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem ES Troyes 1-0. Starcie obejrzało 11 615 widzów.

12. kolejka Francja - Ligue 2
2019-10-26 15:00 | Stadion: Stade Yves Allainmat - Le Moustoir | Widzów: 11615 | Arbiter: A. Baert
FC Lorient
ES Troyes Aube Champagne
0
1
L. Pintor 85'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Jimmy Giraudon z ES Troyes. Była to 29. minuta meczu.

Trener FC Lorient (”Morszczuki”) postanowił wzmocnić linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Umuta Bozoka. Na boisko wszedł Yoane Wissa, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Trener ES Troyes postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Ihsana Sackę i na pole gry wprowadził napastnika Lennego Pintora, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 72. minucie Pierre-Yves Hamel został zastąpiony przez Yanna Kitalę. W 74. minucie Yoann Touzghar został zmieniony przez Chrisa Bedię, a za Rayana Ravelosona wszedł na boisko Rui Pires, co miało wzmocnić drużynę ES Troyes. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Laurenta Abergla na Sylvaina Marveaux.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ES Troyes w 85. minucie spotkania, gdy Lenny Pintor strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Rui Pires.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej trzeciej minucie starcia, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Julienowi Laporte'owi i Boubakarowi Kouyate'owi.

Oualid El Hajjam
90′ Julien Laporte
Jimmy Giraudon29′
Vincent Le Goff
Boubakar Kouyaté90′
78′ Laurent Abergel
Florian Tardieu
63′ Umut Dilan Bozok
Yoann Touzghar74′
72′ Pierre-Yves Hamel
Dylan Chambost
78′ Sylvain Marveaux
Stéphane Darbion
Franklin Wadja
Rui Miguel Guerra Pires78′
72′ Yann Kitala
Chris Vianney Bedia74′
63′ Yoane Wissa
Lenny Jean-Pierre Pintor66′  85′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom ES Troyes przyznał dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.