Liga francuska - 12. kolejka Ligue 2: En Avant Guingamp - Clermont Foot 63 1-2 (0-2)

W spotkaniu 12. kolejki francuskiej Ligue 2, które rozegrane zostało 25 października, jedenastka Guingamp przegrała z Clermont 63 1-2 (0-2). Mecz na Stade du Roudourou obejrzało 8 589 widzów.

12. kolejka Francja - Ligue 2
2019-10-25 20:00 | Stadion: Stade du Roudourou | Widzów: 8589 | Arbiter: P. Gaillouste
A. Grbić 29'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 starć zespół Clermont 63 wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Clermont 63 nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 22. minucie Jason Berthomier dał prowadzenie swojej jedenastce.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Clermont 63 w 29. minucie spotkania, gdy Adrian Grbic zdobył drugą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jérémy'emu Mellotowi z drużyny gospodarzy. Była to 42. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 65. minucie za Jasona Berthomiera wszedł Alassane N'Diaye. W tej samej minucie w jedenastce Guingamp doszło do zmiany. Nolan Roux wszedł za Sylvia Rodelina.

Po chwili trener Clermont 63 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Maria Gonzáleza. Na boisko wszedł Yohann Magnin, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 79. minucie Arthur Gomis został zmieniony przez Mehdiego Merghema, co miało wzmocnić drużynę Guingamp. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davida Gomisa na Julia Donisę. W 87. minucie kartkę obejrzał Nolan Roux z Guingamp.

Dopiero w drugiej połowie Nolan Roux wywołał eksplozję radości wśród kibiców Guingamp, zdobywając bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku starcia. Asystę przy golu zanotował Lebogang Phiri.

Jedenastce Guingamp zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Clermont 63.

Cédric Hountondji
42′ Jérémy Mellot
Mario González Gutiérrez73′
79′ Yannick Arthur Gomis
Jonathan Damián Iglesias Abreu
Frantzdy Pierrot
Adrian Grbić  29′
65′ Sylvio Ronny Rodelin
Yohann Magnin73′
79′ Mehdi Merghem
Alassane N'Diaye65′
Pierrick Valdivia
Lorenzo Rajot
65′  90′ 87′ Nolan Roux
Julio Kenny Donisa88′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Guingamp pokazał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół Clermont 63 w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.