Liga francuska - 10. kolejka Ligue 2: US Orléans Loiret - Racing Club de Lens 1-4 (1-0)

W starciu 10. kolejki francuskiej Ligue 2, które rozegrane zostało 7 października, jedenastka US Loiret przegrała z RC Lens 1-4 (1-0). Mecz na Stade de la Source w Orleanie obejrzało 5 684 widzów.

10. kolejka Francja - Ligue 2
2019-10-07 20:45 | Stadion: Stade de la Source | Widzów: 5684 | Arbiter: A. Petit
S. Banza 86'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań drużyna US Loiret wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Żaden mecz nie zakończył się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 23. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Auréliena Scheidlera z US Loiret, a w 29. minucie Aleksandara Radovanovicia z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników US Loiret w 29. minucie spotkania, gdy Joseph Lopy strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Vincent Thill.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu US Loiret.

Trener RC Lens postanowił zagrać agresywniej. W 54. minucie zmienił pomocnika Charles'a Bolego i na pole gry wprowadził napastnika Gaëtana Robaila, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 55. minucie Yohann Demoncy został zmieniony przez Mohameda Talala.

Wysiłki podejmowane przez zespół RC Lens w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Florian Sotoca. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Chwilę później trener US Loiret postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Gauthiera Pinauda. Na boisko wszedł Abdoulkader Thiam, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Szybko po stracie gola drużyna gości objęła prowadzenie. W 66. minucie Aleksandar Radovanović dał prowadzenie swojej jedenastce. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Tony Mauricio.

W 67. minucie Cédric Cambon został zmieniony przez Aleksa Marchadiera, co miało wzmocnić zespół US Loiret. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Floriana Sotocę na Simona Banzę. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Joseph Lopy z drużyny gospodarzy. Była to 72. minuta pojedynku.

Niedługo później Gaëtan Robail wywołał eksplozję radości wśród kibiców RC Lens, zdobywając kolejną bramkę w 79. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Tony'ego Mauricio.

W 83. minucie w jedenastce RC Lens doszło do zmiany. Walid Mesloub wszedł za Tony'ego Mauricio.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RC Lens w 86. minucie spotkania, gdy Simon Banza strzelił z karnego czwartego gola. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-4.

Massadio Haïdara
67′ Cédric Cambon
Zakaria Diallo
Stéphane Lambese
Jonathan Gradit
65′ Gauthier Pinaud
Clément Jerome Michelin
Maxime D'Arpino
Aleksandar Radovanović  66′ 29′
55′ Yohann Demoncy
Tony Mauricio83′
 29′ 72′ Joseph Romeric Lopy
Charles Boli54′
Vincent Thill
Yannick Cahuzac
23′ Aurélien Scheidler
Guillaume Gillet
Hicham Benkaid
Florian Sotoca  63′ 71′
Thomas Renault
Thomas Vincensini
67′ Alex Marchadier
Cheick Omar Traoré
65′ Abdoulkader Thiam
Cheick Oumar Doucouré
Thomas Ephestion
Walid Mesloub83′
Tidiane Keita
Manuel Perez
55′ Mohamed Amine Talal
Simon Bokoté Banza71′  86′ (k.)
Gaëtan Perrin
Gaëtan Robail54′  79′

Jedenastka RC Lens była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter wręczył dwie żółte kartki piłkarzom US Loiret, a zawodnikom gości pokazał jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.