Liga francuska - 1. kolejka Ligue 2: Rodez Aveyron - Jeunesse Auxerroise 2-0 (2-0)

W starciu 1. kolejki francuskiej Ligue 2, które rozegrane zostało 26 lipca, drużyna Rodez Aveyron zwyciężyła z Jeunesse Auxerroise 2-0 (2-0). Mecz na Stadium de Toulouse w Tuluzie obejrzało 2 727 widzów.

1. kolejka Francja - Ligue 2
2019-07-26 20:00 | Stadion: Stadium de Toulouse | Widzów: 2727 | Arbiter: B. Dechepy
Rodez Aveyron Football
Association Jeunesse Auxerroise
2
0
U. Bonnet 1'
V. Henry 19'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Już w pierwszych sekundach spotkania bramkę zdobył Ugo Bonnet.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rodez Aveyron w 19. minucie spotkania, gdy Valentin Henry zdobył drugą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Pape Sané.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Pape Sané z Rodez Aveyron. Była to 40. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 55. minucie Rémy Dugimont zastąpił Mohameda Yattarę. Od 62 minuty boisko opuścili zawodnicy Rodez Aveyron: Pape Sané, Ugo Bonnet, Aurélien Tertereau, na ich miejsce weszli: Eddy Maanane, Matthieu Guerbert, Ayoub Ouhafsa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yanisa Merdjego, François Bellugou zajęli: Dejan Sorgić, Lamine Fomba.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Jeunesse Auxerroise: Samuelowi Souprayenowi w 74. i Mathieu Michelowi w 75. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Alexandre Serge Coeff
 19′ Valentin Henry
Hamza Sakhi
90′ Aurélien Tertereau
Birama Touré
40′ 62′ Pape Sané
Yanis Merdji63′
 1′ 81′ Ugo Bonnet
Ousoumane Camara
81′ Matthieu Guerbert
Samir Sophian Chergui
Nassim Ouammou
Lamine Fomba81′
62′ Edwin Maanane
Dejan Sorgić63′
90′ Ayoub Ouhafsa
Mohamed Lamine Yattara55′

Przewaga jedenastki Jeunesse Auxerroise w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Rodez Aveyron, a zawodnikom Jeunesse Auxerroise wręczył dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.