Liga francuska - 1. kolejka Ligue 2: En Avant Guingamp - Grenoble Foot 38 3-3 (2-0)

26 lipca na Stade du Roudourou odbyło się spotkanie 1. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Guingamp i Grenoble 38. Mecz zakończył się remisem 3-3. Na stadionie zasiadło 8 599 widzów.

1. kolejka Francja - Ligue 2
2019-07-26 20:00 | Stadion: Stade du Roudourou | Widzów: 8599 | Arbiter: M. Lesage
M. Djitté 58',72'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć starć drużyna Guingamp wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka Grenoble 38 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Guingamp była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Guingamp otworzyli wynik. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Jérémy Mellot.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Adrien Monfray z zespołu gości. Była to 30. minuta meczu.

W 31. minucie minucie arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz nie bez kłopotów odbił nieudany strzał Nolana Roux. Na szczęście na miejscu znajdował się Nolan Roux, który wykorzystał sytuację strzelając gola po dobitce. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Grenoble 38 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ibrahimę Coulibaly wszedł Moussa Djitte.

Niedługo później Charles Pickel wywołał eksplozję radości wśród kibiców Grenoble 38, strzelając gola w 51. minucie pojedynku.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Grenoble 38 przyniosły efekt bramkowy. W 58. minucie Moussa Djitte wyrównał wynik meczu. Asystę przy bramce zanotował Terell Ondaan.

W 59. minucie za Yeniego N'Gbakoto wszedł Bryan Pelé. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Florianowi Raspentinie z Grenoble 38.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Guingamp w 70. minucie spotkania, gdy Bryan Pelé strzelił trzeciego gola. W zdobyciu bramki pomógł Jérémy Mellot.

W 71. minucie w drużynie Guingamp doszło do zmiany. Nathael Julan wszedł za Nolana Roux.

W 72. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Moussa Djitte z Grenoble 38. Przy zdobyciu bramki ponownie pomagał Terell Ondaan.

W 73. minucie Jonathan Tinhan został zmieniony przez Willy'ego Semedo, a za Floriana Raspentinę wszedł na boisko Arsène Elogo, co miało wzmocnić zespół Grenoble 38. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pedro Rebocha na Morgana Poaty'ego. Na kwadrans przed zakończeniem starcia arbiter ukarał kartką Didiera Ndonga, zawodnika Guingamp. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-3.

Brice Maubleu
81′ Pedro Miguel Braga Rebocho
Pierre Gibaud
Christophe Kerbrat
Jérôme Mombris
 22′ Jérémy Mellot
Terell Ondaan
76′ Didier Ndong Ibrahim
Ibréhima Coulibaly46′
31′ (k.) 71′ Nolan Roux
Charles Monginda Pickel  51′
 31′ 59′ Yeni Atito N'Gbakoto
Abdel Hakim Abdallah
81′ Morgan Poaty
Arsène Elogo Guintangui80′
Mehdi Boudjemaa
Yves Simon Pambou Loembet
Louis Carnot
Yohan Brun
59′  70′ Bryan Pelé
Moussa Kalilou Djitté46′  58′, 72′
71′ Nathael Julan
Willy Johnson Semedo Afonso73′

Piłkarze Guingamp otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

2 sierpnia drużyna Grenoble 38 będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie AC Ajaccio. Natomiast 3 sierpnia Racing Club de Lens będzie gościć drużynę Guingamp.