Liga francuska - 1. kolejka Ligue 2: Clermont 63 - Chateauroux 3-0 (1-0)

26 lipca na Stade Gabriel Montpied w Clermont-Ferrand odbyło się starcie 1. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Clermont 63 i Chateauroux. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Clermont 63 3-0. Spotkanie obejrzało 2 557 widzów.

1. kolejka Francja - Ligue 2
2019-07-26 20:00 | Stadion: Stade Gabriel Montpied | Widzów: 2557 | Arbiter: M. Mokhtari
Clermont Foot 63
La Berrichonne de Châteauroux
3
0
A. N'Diaye 8'
A. Grbić 54',83'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 mecze zespół Chateauroux wygrał 12 razy i zanotował 10 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Alassane N'Diaye. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jason Berthomier.

W 19. minucie Jérémy Cordoval został zastąpiony przez Lamine Ghezalego. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Chateauroux: Sekou Conde'owi w 28. i Yannickowi M'Bone'owi w 44. minucie. W tej samej minucie w zespole Chateauroux doszło do zmiany. Cheick Diarra wszedł za Abdoulrazaka Boukariego.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Clermont 63.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Clermont 63 w 54. minucie spotkania, gdy Adrian Grbic zdobył drugą bramkę. Ponownie asystę zanotował Jason Berthomier.

W 65. minucie Guevin Tormin został zmieniony przez Haissema Hassana, co miało wzmocnić zespół Chateauroux. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jasona Berthomiera na Jima Allevinaha.

W 83. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Adrian Grbic z Clermont 63. W 84. minucie w drużynie Clermont 63 doszło do zmiany. Yohann Magnin wszedł za Davida Gomisa.

Na cztery minuty przed zakończeniem meczu czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Yannick M'Bone z Chateauroux i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 44. minucie. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie otrzymał Florent Ogier z Clermont 63. Była to 88. minuta spotkania. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Sékou Condé28′
88′ Florent Ogier
Jérémy Cordoval19′
Jérôme Phojo
Joseph Yannick M'Boné44′ 86′
68′ Jason Berthomier
Issa Marega
Johan Gastien
Alexandre Raineau
Jonathan Damián Iglesias Abreu
Opa Sangante
 8′ Alassane N'Diaye
Sidy Sarr
 54′, 83′ (k.) Adrian Grbić
Guévin Tormin65′
84′ David Cafimipon Gomis
Cheick Fanta-Mady Diarra44′
84′ Yohann Magnin
Lamine Ghezali19′
Lorenzo Rajot
Haissem Hassan65′
68′ Jim Émilien Ngowet Allevinah

Piłkarze Chateauroux obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna Clermont 63 w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości wykorzystał wszystkie zmiany.