Liga francuska - 1. kolejka Ligue 2: AS Nancy-Lorraine - US Orléans Loiret 0-0

W meczu 1. kolejki francuskiej Ligue 2, który rozegrany został 26 lipca, drużyna Nancy zremisowała z US Loiret 0-0. Mecz na Stade Marcel-Picot w Tomblainem obejrzało 10 642 widzów.

1. kolejka Francja - Ligue 2
2019-07-26 20:00 | Stadion: Stade Marcel-Picot | Widzów: 10642 | Arbiter: G. Angoula
AS Nancy-Lorraine
US Orléans Loiret
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Nancy (”ASNL”) wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko trzy.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w piątym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener ”ASNL” postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Serge'a N'Guessana i na pole gry wprowadził napastnika Monsa Bassouaminę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 73. minucie kartkę dostał Gauthier Pinaud z drużyny gości.

W 76. minucie Yohann Demoncy został zmieniony przez Tidiane'a Keitę. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania arbiter ukarał kartką Ande'a Donę, zawodnika gospodarzy.

Yohann Demoncy76′
68′ Serge Yao N’Guessan
Thomas Ephestion85′
85′ Papis Malaly Dembélé
Joseph Romeric Lopy
78′ Andé Dona N'Doh
Tidiane Keita76′
85′ Aurélien Nguiamba
Mohamed Amine Talal
68′ Mons Bassouamina
Anthony Le Tallec85′
Vinni Dugary Triboulet
Gaëtan Perrin85′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Nancy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.