Liga francuska - 1. kolejka Ligue 2: AC Ajaccio - Le Havre AC 2-2 (1-0)

26 lipca na Stade François Coty odbyło się spotkanie 1. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Ajaccio i Le Havre AC. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Mecz obejrzało 3 027 widzów.

1. kolejka Francja - Ligue 2
2019-07-26 20:00 | Stadion: Stade François Coty | Widzów: 3027 | Arbiter: B. Millot
AC Ajaccio
Le Havre AC
2
2
G. Courtet 5',83'
T. Kadewere 72',76'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 starć drużyna Le Havre AC (”Le HAC”) wygrała 13 razy i zanotowała 10 porażek oraz trzy remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ajaccio (”Loures”) w piątej minucie spotkania, gdy Gaëtan Courtet zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Mathieu Coutadeur.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Ajaccio.

W pierwszych minutach drugiej połowy żółtą kartkę obejrzał Jérémy Choplin z Ajaccio. W 58. minucie Alexandre Bonnet został zastąpiony przez Pape'a Gueyego.

W 64. minucie w zespole ”Le HAC” doszło do zmiany. Alan Dzabana wszedł za Ebenezera Assifuaha-Inkooma. Między 67. a 71. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. W 72. minucie Tinotenda Kadewere wyrównał wynik meczu z karnego.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Tinotenda Kadewere, zawodnik gości. W 75. minucie w zespole Le Havre AC doszło do zmiany. Himad Abdelli wszedł za Jamala Thiarégo.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Le Havre AC przyniosły efekt bramkowy. Gola na 1-2 strzelił po raz drugi na kwadrans przed zakończeniem spotkania Tinotenda Kadewere. Asystę przy bramce zanotował Eric Dina.

W następstwie utraty bramki trener Ajaccio postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Johana Cavallego i na pole gry wprowadził napastnika Mounaima El Idrissy'ego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 82. minucie w zespole ”Loures” doszło do zmiany. Mattéo Tramoni wszedł za Cyrille'a Bayalę.

W 83. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Gaëtan Courtet z Ajaccio. Na sześć minut przed zakończeniem starcia sędzia ukarał żółtą kartką Gaëtana Courteta, piłkarza Ajaccio.

W 87. minucie czerwoną kartkę obejrzał Yacouba Coulibaly, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Ajaccio doszło do zmiany. Jérémy Corinus wszedł za Qazima Laçiego. W doliczonej piątej minucie starcia arbiter pokazał żółtą kartkę Himadowi Abdellemu z drużyny gości.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Le Havre AC
70′ Benjamin Leroy
Mathieu Gorgelin
Cédric Mickael Avinel
Barnabás Bese
49′ Jérémy Choplin
Samba Camara
Matthieu Huard
Yacouba Coulibaly67′ 87′
82′ Cyrille Barros Bayala
Fernand Mayembo
67′ 79′ Johan Etienne Anthony Cavalli
Alexandre Bonnet58′
Mathieu Coutadeur
Eric Junior Dina Ebimbe
88′ Qazim Laçi
Jean-Pascal Fontaine
Kévin Lejeune
Ebenezer Kofi Assifuah-Inkoom64′
 5′, 83′ (k.) 84′ Gaëtan Courtet
Woyo Coulibaly
88′ Jérémy Corinus
Himad Abdelli75′ 90′
82′ Mattéo Tramoni
Pape Alassane Gueye58′
Mohamed Youssouf
Amos Youga
79′ Mounaïm El Idrissy
Alan Dzabana64′
Félix Tomi

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy Le Havre AC otrzymali w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.