Le Puy Football 43 Auvergne - FC Lorient 1-0 (0-0). Puchar Francji

6 marca na Stade Charles Massot w Espaly-Saint-Marcel odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Le Puy 43 a FC Lorient. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Le Puy 43 1-0, który wywalczył awans.

L. Joseph 61'

Już w pierwszych minutach zespół FC Lorient (”Morszczuki”) próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną bramkę meczu zdobył Lenny Joseph dla drużyny Le Puy 43. Bramka padła w tej samej minucie. W 69. minucie Sylvain Marveaux zastąpił Terema Moffiego.

W tej samej minucie w zespole FC Lorient doszło do zmiany. Adrian Grbić wszedł za Pierre'a-Yvesa Hamela. Chwilę później trener Le Puy 43 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Lucasa Pellegriniego. Na boisko wszedł Rafik Boujedra, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 77. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Vincent Le Goff, Laurent Abergel, a na ich miejsce weszli Fabien Lemoine, Yoann Etienne.

W piątej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Paul Nardi osłabiając tym samym drużynę gości.

Houboulang Mendes
72′ Lucas Pellegrini
Pierre-Yves Hamel69′
 61′ Lenny Joseph
Joris Mendy
72′ Rafik Boujedra
Terem Igobor Moffi69′

Przewaga zespołu ”Morszczuków” w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Le Puy 43 żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną czerwoną.

Zespół Le Puy 43 w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.