Grenoble Foot 38 - AS Monaco 0-1 (0-1). Puchar Francji

10 lutego na Stade des Alpes odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Grenoble 38 a AS Monaco. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem AS Monaco 1-0, który wywalczyło awans.

S. Jovetić 36'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Grenoble 38.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pietra Pellegriego z AS Monaco, a w 28. minucie Mamadou Diallo z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla AS Monaco zdobył Stevan Jovetić w 36. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AS Monaco.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Anthony'emu Belmonte'owi z zespołu gospodarzy. Była to 48. minuta meczu. W 63. minucie w jedenastce Grenoble 38 doszło do zmiany. Willy Semedo wszedł za Yorica Raveta.

W tej samej minucie Marcellin Anani został zastąpiony przez Moussę Djittégo. Między 63. a 74. minutą, boisko opuścili piłkarze AS Monaco: Sofiane Diop, Eliot Matazo, Fàbregas, Enzo Millot, na ich miejsce weszli: Krépin Diatta, Florentino Luís, Aurélien Tchouaméni, Aleksandr Gołowin. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Anthony'ego Belmonte'a, Floriana Michela, Harouny Abou zajęli: Charles Monginda, Loris Néry, Jessy Bénet. Niedługo później trener AS Monaco postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Pietra Pellegriego wszedł Caio Henrique, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi AS Monaco utrzymać prowadzenie.

Radosław Majecki
70′ Harouna Abou Demba Sy
Chrislain Matsima
48′ 63′ Anthony Belmonte
Sofiane Diop63′
68′ Florian Michel
Cesc Fabregas74′
Manuel Perez
Eliot Matazo74′
63′ Yoric Ravet
Enzo Millot74′
63′ Marcellin Achille Anani
Stevan Jovetić  36′
28′ Mamadou Lamarana Diallo
Pietro Pellegri11′ 80′
Paul Bourdelle
Benjamin Lecomte
Abdel Hakim Abdallah
Guillermo Alfonso Maripán Loaysa
68′ Loris Néry
Caio Henrique Oliveira Silva80′
Jules Sylvestre-Brac
Krépin Diatta63′
70′ Jessy Bénet
Aleksandr Gołowin74′
David Henen
Florentino Ibrain Morris Luís74′
63′ Charles Monginda Pickel
Aurélien Tchouaméni74′
63′ Moussa Kalilou Djitté
Wissam Ben Yedder
63′ Willy Johnson Semedo Afonso

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Grenoble 38, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.