Girondins Bordeaux - Toulouse FC 0-2 (0-1). Puchar Francji

10 lutego na Stade Matmut-Atlantique odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Bordeaux a Toulouse FC. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Toulouse FC 2-0, który wywalczył awans.

Francja - Puchar Francji
2021-02-10 14:45 | Stadion: Stade Matmut-Atlantique | Arbiter: Hakim Ben El Hadj
Girondins Bordeaux
Toulouse FC
0
2
V. Bayo 39'
J. Antiste 56'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Bordeaux (”Żyrondyści”).

Już w pierwszych minutach jedenastka Bordeaux próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 30. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sékou Marę z ”Żyrondystów”, a w 36. minucie Sébastiena Dewaesta z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Toulouse FC (”TFC”) w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 39. minucie Vakoun Bayo dał prowadzenie swojej drużynie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”TFC”.

W 54. minucie za Dilane'a Bakwę wszedł Yacine Adli. W tej samej minucie w drużynie Bordeaux doszło do zmiany. Hatem Ben Arfa wszedł za Loïca Bessile'a.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Toulouse FC, zdobywając kolejną bramkę. W 56. minucie wynik na 0-2 podwyższył Janis Antiste.

Między 65. a 86. minutą, boisko opuścili ”Żyrondyści”: Sékou Mara, Amadou Traore, Jean Seri, na ich miejsce weszli: Hwang Ui-jo, Rémi Oudin, Mehdi Zerkane. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Janisa Antiste'a, Kouadia Konégo zajęli: Efthymios Koulouris, Steve Mvoue. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Isak Pettersson
54′ Loïc Bessile
Kouadio Koné86′
74′ Jean Michaël Seri
Nathan N'Goumou Minpole
54′ Dilane Bakwa
Tom Rapnouil Zarandona
Jimmy Briand
Sam Sanna
30′ 65′ Sékou Mara
Janis Antiste  56′ 79′
65′ Amadou Traore
Kévin Keben
54′ Yacine Adli
Efthymios Koulouris79′
54′ Hatem Ben Arfa
Firmin Ndombe Mubele
74′ Mehdi Zerkane
Steve Regis Mvoue86′
Nicolas de Préville
Stéphane Thierry Zobo
65′ Ui-jo Hwang

65′ Rémi Oudin

Przewaga drużyny Bordeaux w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Toulouse FC w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.