Reklama

Reklama

GFA Rumilly Vallières - AS Monaco 1-5 (1-2). Puchar Francji

13 maja na Parc des Sports w Annecy odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami GFA Rumilly Vallières a AS Monaco. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem AS Monaco 5-1, który wywalczyło awans.

13 maja na Parc des Sports w Annecy odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami GFA Rumilly Vallières  a AS Monaco. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem AS Monaco 5-1, który wywalczyło awans.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Arthur Bozon z GFA Rumilly Vallières. Była to 14. minuta spotkania.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Alexi Peuget wywołał eksplozję radości wśród kibiców GFA Rumilly Vallières, zdobywając bramkę w 20. minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Joris Cottin.

W 27. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik GFA Rumilly Vallières Arthur Bozon.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS Monaco w 32. minucie spotkania, gdy Aurélien Tchouaméni strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Fàbregasa.

Reklama

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka GFA Rumilly Vallières rozpoczęła w zmienionym składzie, za Arthura Bozona wszedł Dorian Michaud. W 53. minucie kartkę dostał Djibril Sidibé, zawodnik AS Monaco.

Zespół GFA Rumilly Vallières ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna AS Monaco, zdobywając kolejną bramkę. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Wissam Ben Yedder. Przy strzeleniu gola po raz kolejny pomagał Fàbregas.

W 71. minucie za Wissama Ben Yeddera wszedł Ruben Aguilar. W tej samej minucie Kevin Volland został zmieniony przez Aleksandra Gołowina, co miało wzmocnić jedenastkę AS Monaco. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jocelyn Gay na Nikolę Volic oraz Mathieu Guillauda na Ferhata Yücego.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku wynik na 1-4 podwyższył Fàbregas.

W 79. minucie boisko opuścili zawodnicy AS Monaco: Youssouf Fofana, Florentino Luís, a na ich miejsce weszli Aurélien Tchouaméni, Fàbregas.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS Monaco w 82. minucie spotkania, gdy Aleksandr Gołowin strzelił piątego gola. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-5.

Jedenastka AS Monaco była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama