GFA Rumilly Vallières - AS Monaco 1-5 (1-2). Puchar Francji

13 maja na Parc des Sports w Annecy odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami GFA Rumilly Vallières a AS Monaco. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem AS Monaco 5-1, który wywalczyło awans.

A. Golovin 82'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Arthur Bozon z GFA Rumilly Vallières. Była to 14. minuta spotkania.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Alexi Peuget wywołał eksplozję radości wśród kibiców GFA Rumilly Vallières, zdobywając bramkę w 20. minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Joris Cottin.

W 27. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik GFA Rumilly Vallières Arthur Bozon.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS Monaco w 32. minucie spotkania, gdy Aurélien Tchouaméni strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Fàbregasa.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka GFA Rumilly Vallières rozpoczęła w zmienionym składzie, za Arthura Bozona wszedł Dorian Michaud. W 53. minucie kartkę dostał Djibril Sidibé, zawodnik AS Monaco.

Zespół GFA Rumilly Vallières ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna AS Monaco, zdobywając kolejną bramkę. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Wissam Ben Yedder. Przy strzeleniu gola po raz kolejny pomagał Fàbregas.

W 71. minucie za Wissama Ben Yeddera wszedł Ruben Aguilar. W tej samej minucie Kevin Volland został zmieniony przez Aleksandra Gołowina, co miało wzmocnić jedenastkę AS Monaco. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jocelyn Gay na Nikolę Volic oraz Mathieu Guillauda na Ferhata Yücego.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku wynik na 1-4 podwyższył Fàbregas.

W 79. minucie boisko opuścili zawodnicy AS Monaco: Youssouf Fofana, Florentino Luís, a na ich miejsce weszli Aurélien Tchouaméni, Fàbregas.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS Monaco w 82. minucie spotkania, gdy Aleksandr Gołowin strzelił piątego gola. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-5.

Djibril Sidibé53′
83′ Jean-Manuel Ribeiro
Axel Disasi
Dorian Lévêque
Chrislain Matsima
27′ (samob.) 14′ 46′ Arthur Bozon Pétrier
Fodé Ballo Touré
71′ Jocelyn Gay
Cesc Fabregas  78′ 79′
 20′ Alexi Peuget
Gelson Martins83′
Joris Cottin
Eliot Matazo
76′ Mathieu Guillaud
Aurélien Tchouaméni  32′ 79′
Glody Liongo Aduma
Wissam Ben Yedder  55′ 71′
83′ Ashley Moke Njedi
Kevin Volland71′
Jordan Lemarié
Vito Mannone
83′ Loan Bouchet
Ruben Aguilar71′
Haniel Compaore
Benoît Badiashile Mukinayi
46′ Dorian Michaud
Guillermo Alfonso Maripán Loaysa
Yassir Saïdi
Caio Henrique Oliveira Silva
Stéphane Viglierchio
Valentin Salatiel Decarpentrie83′
76′ Ferhat Yüce
Youssouf Fofana79′
83′ Listner Kelnel Pierre-Louis
Aleksandr Gołowin71′  82′
71′ Nikola Volic
Florentino Ibrain Morris Luís79′

Jedenastka AS Monaco była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.