Gazélec FCO Ajaccio - Lille OSC 1-3 (0-1). Puchar Francji

7 marca na Stade Ange Casanova w Ajaccio odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Gazelec FCO a Lille OSC. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Lille OSC 3-1, który wywalczył awans.

M. Lopy 84' (samob.)

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W dziewiątej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Gazelec FCO Alexandre Durimel.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Lille OSC (”Mastify”).

Między 49. a 54. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Lille OSC i jedną drużynie przeciwnej. W 62. minucie Timothy Weah został zastąpiony przez Jonathana Bambę.

W tej samej minucie trener Lille OSC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Benjamina Andrégo. Na boisko wszedł Renato Sanches, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 63. minucie w zespole ”Mastifów” doszło do zmiany. Jonathan David wszedł za Isaaca Lihadjego. Trener Gazelec FCO postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Sonny'ego Duflos i na pole gry wprowadził napastnika Maxime'a Pélicana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

W tej samej minucie w jedenastce Gazelec FCO doszło do zmiany. Ismaël Camara wszedł za Maxime'a Penneteau.

Dopiero w drugiej połowie Xeka wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Mastifów”, strzelając kolejnego gola w 71. minucie pojedynku. Między 73. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Gazelec FCO: Charly Pereira, Clément Goguey, Lucas Daury, na ich miejsce weszli: Christian Gyeboaho, David Pollet, Matthieu Guerbert. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yusufa Yazıcı, Jérémy'ego Pieda zajęli: Nanitamo Ikoné, Sven Botman.

W 84. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Gazelec FCO Malick Lopy.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 87. minucie bramkę pocieszenia zdobył David Pollet.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Gregoire Pineau, piłkarz Gazelec FCO. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-3.

Orestis Karnezis
9′ (samob.) Alexandre Benjamin Durimel
Domagoj Bradarić
84′ (samob.) Malick Lopy
Tiago Emanuel Embalo Djaló54′
49′ Jean-Pierre Morgan
Jérémy Pied82′
90′ Gregoire Pineau
Benjamin André62′
80′ Lucas Daury
Miguel Ângelo da Silva Rocha  71′
67′ Sonny Duflos
Boubakary Soumaré
80′ Clément Goguey
Yusuf Yazıcı73′
73′ Charly Pereira Lage
Luiz de Araujo Guimarães Neto
Alexandre Gameiro da Conceicao
Isaac Lihadji63′
67′ Maxime Penneteau
Mehmet Zeki Çelik
80′ Matthieu Guerbert
Reinildo Isnard Mandava
73′ Christian Gyeboaho
Nanitamo Jonathan Ikoné73′
Youssef Khatiri
Renato Sanches62′
67′ Ismaël Camara
Jonathan Bamba62′
67′ Maxime Pélican
José Manuel Bica Reis
80′  87′ David Pollet