FC Saint-Louis Neuweg - CS Sedan Ardennes 0-2 (0-0). Puchar Francji

6 marca na Stade de la Frontière odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami FC Saint-Louis Neuweg a CS Sedan Ardennes. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem CS Sedan Ardennes 2-0, który wywalczył awans.

A. Dahchour 83'

Od pierwszych minut zespół CS Sedan Ardennes zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny FC Saint-Louis Neuweg była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Nicolasowi Senzembie z CS Sedan Ardennes. Była to 22. minuta pojedynku.

Drugą połowę jedenastka CS Sedan Ardennes rozpoczęła w zmienionym składzie, za Edwina Quarshiego, Alphę Kubotasawane weszli François Borgniet, Neupocoussek Mendy. W 53. minucie kartkę dostał Alexandre Ramalingom, piłkarz CS Sedan Ardennes.

W 61. minucie w drużynie CS Sedan Ardennes doszło do zmiany. Noam Merabti wszedł za Stacy'ego Misiatu. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Judesowi Varsoviemu z jedenastki gospodarzy. W 69. minucie Axel Bidouzo zastąpił Yacine Arara.

W tej samej minucie w zespole FC Saint-Louis Neuweg doszło do zmiany. Ibrahima Diallo wszedł za Kacema Amaouche'a.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę CS Sedan Ardennes w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 73. minucie Alexandre Ramalingom dał prowadzenie swojemu zespołowi. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Chwilę później trener CS Sedan Ardennes postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Mathieu Gérana wszedł Axel Benoit, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi gości udało się strzelić gola i wygrać.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CS Sedan Ardennes w 83. minucie spotkania, gdy Aziz Dahchour strzelił drugiego gola. W 85. minucie Florian Elhani został zmieniony przez Doriana Elię, a za Marwane'a Asada wszedł na boisko Iheb Zine, co miało wzmocnić jedenastkę FC Saint-Louis Neuweg. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aziza Dahchoura na Giorgiego Jobavę.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Saint-Louis Neuweg: Siegfriedowi Aissiemu w 88. minucie i Tieby'emu Yao w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Ramalingom
88′ Siegfried Aissi Kede
Geoffrey Lembet
Malik M'Tir
Djessy Basimba Mutienga
Fadel Niang
Raphaël Calvet
67′ Judes Varsovie
Alexandre Harvey
90′ Tieby Yao
Nicolas Senzemba22′
85′ Marwane Asad
Aziz Dahchour  83′ 87′
Mamadou Camara
Stacy Misiatu Nzumbi61′
69′ Kacem Amaouche
Edwin Quarshie46′
69′ Axel Bidouzo
Mathieu Géran76′
85′ Florian Elhani
Glen Matondo Luamba
69′ Yacine Arar
François Borgniet46′
85′ Doriano Elia
Giorgi Jobava87′
Thibault Ribeiro
Noam Merabti61′
85′ Iheb Zine
Neupocoussek Mendy46′
69′ Ibrahima Diallo

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom FC Saint-Louis Neuweg, a piłkarzom gości pokazał dwie.

Drużyna FC Saint-Louis Neuweg w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.