FC Nantes - Racing Club de Lens 2-4 (1-3). Puchar Francji

10 lutego na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami FC Nantes a RC Lens. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem RC Lens 4-2, który wywalczył awans.

Francja - Puchar Francji
2021-02-10 14:45 | Stadion: Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau | Arbiter: Johan Hamel
A. Muinga 58'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Thomasowi Basili z zespołu gospodarzy (”Kanarki”). Była to trzecia minuta pojedynku.

Nieoczekiwanie to piłkarze FC Nantes otworzyli wynik. W 24. minucie Abdoul Bamba dał prowadzenie swojej jedenastce.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 27. minucie wyrównującego gola dla drużyny gości strzelił Corentin Jean.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Cheick Doucouré.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RC Lens w 39. minucie spotkania, gdy Corentin Jean zdobył trzecią bramkę.

Drugą połowę zespół FC Nantes rozpoczął w zmienionym składzie, za Ludovica Blasa, Nicolasa Pallois weszli Quentin Merlin, Jean-Charles Castelletto.

Niedługo później Arnaud Muinga wywołał eksplozję radości wśród kibiców RC Lens, strzelając kolejnego gola w 58. minucie meczu. Chwilę później trener RC Lens postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Cheicka Doucourégo. Na boisko wszedł Seko Fofana, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Jonathan Clauss został zastąpiony przez Clémenta Michelina. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze FC Nantes: Batista Mendy, Marcus Coco, a na ich miejsce weszli Chirivella, Randal Kolo.

W tej samej minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Abdoul Bamba z FC Nantes. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-4.

Loïc Badé79′
3′ Thomas Basila
Jonathan Clauss63′
Sébastien Corchia
Steven Fortès
46′ Nicolas Pallois
Jonathan Gradit
46′ Ludovic Blas
Issiaga Sylla
63′ Pedro Chirivella Burgos
Yannick Cahuzac
Abdoulaye Touré
Cheick Oumar Doucouré  36′ 63′
 24′, 63′ Abdoul Kader Bamba
Tony Mauricio74′
63′ Randal Kolo Muani
Corentin Jean  27′, 39′ 74′
82′ Bridge Ndilu
Arnaud Kalimuendo Muinga  58′
Alban Lafont
Jean-Louis Leca
46′ Jean-Charles Castelletto
Ismaël Boura
63′ Batista Mendy
Gael Kakuta74′
63′ Marcus Coco
David Pereira da Costa
46′ Quentin Merlin
Florian Sotoca74′
82′ Moses Daddy Simon
Ansou Sow

Sędzia nie ukarał zawodników RC Lens żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.