Association Saint-Laurent Billère - Aviron Bayonnais FC 0-1 (0-0). Puchar Francji

7 lutego na Stade Goerges Hugot odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Associationu Saint-Laurent Billère a Aviron Bayonnais. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Aviron Bayonnais 1-0, który wywalczył awans.

J. Chort 89'

Od pierwszych minut drużyna Aviron Bayonnais zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Associationu Saint-Laurent Billère była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 31. minucie Alexandre N'Gadi zastąpił Arnauda Haure'a.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Anohowi Attoukorze z drużyny Aviron Bayonnais. Była to 36. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Association Saint-Laurent Billère: Saidowi Kannitowi w 46. i Francois Clave'owi w 53. minucie. W 46. minucie Anthony Camelot został zmieniony przez M. Toure'a, a za Boubacara Sakę wszedł na boisko Francois Mazurier, co miało wzmocnić zespół Associationu Saint-Laurent Billère. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Romaina Etcheberry'ego na Liliana Laplace-Palette'a.

Trener Aviron Bayonnais postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Anoha Attoukorę i na pole gry wprowadził napastnika Jimmy'ego Estèvego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W 81. minucie w drużynie Associationu Saint-Laurent Billère doszło do zmiany. Gama Doua wszedł za A. Camarę.

Wysiłki podejmowane przez zespół Aviron Bayonnais w końcu przyniosły efekt bramkowy. W samej końcówce pojedynku na listę strzelców wpisał się Jordan Chort.

W doliczonej drugiej minucie spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Francois Clave z zespołu Associationu Saint-Laurent Billère i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 53. minucie.

Zawodnicy Associationu Saint-Laurent Billère dostali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.