Association Jeunesse Auxerroise - Olympique Marsylia 0-2 (0-0). Puchar Francji

10 lutego na Stade de l'Abbé Deschamps w Auxerre odbył się mecz rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Jeunesse Auxerroise a Olympique Marsylia. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Olympique Marsylia 2-0, który wywalczył awans.

Francja - Puchar Francji
2021-02-10 14:45 | Stadion: Stade de l'Abbé Deschamps | Arbiter: Frank Schneider
Association Jeunesse Auxerroise
Olympique Marsylia
0
2
D. Benedetto 54'
C. Dieng 90'

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka Olympique Marsylia (”OM”) rozpoczęła w zmienionym składzie, za Luisa Henriquego, Valentina Rongiera weszli Florian Thauvin, Jules Ntcham.

Wysiłki podejmowane przez zespół Olympique Marsylia w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Darío Benedetto.

W 57. minucie w drużynie Olympique Marsylia doszło do zmiany. Mickaël Cuisance wszedł za Saîfa-Eddine'a Khaouiego. W 64. minucie za Axela Ngando wszedł Hamza Sakhi. Chwilę później trener ”OM” postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Daría Benedetta wszedł Christopher Rocchia, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie gości udało się strzelić gola i wygrać.

W 73. minucie Kévin Fortuné został zmieniony przez Mathiasa Autreta, a za Yanisa Begraouiego wszedł na boisko Mickaël Le Bihan, co miało wzmocnić jedenastkę Jeunesse Auxerroise . W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Valère'a Germaina na Cheikha Mbacke'a. Trener Jeunesse Auxerroise postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Alya Ndoma i na pole gry wprowadził napastnika Rémego Dugimonta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna ”OM”, strzelając kolejnego gola. W doliczonej drugiej minucie starcia wynik ustalił Cheikh Mbacke.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Saîf-Eddine Khaoui57′
83′ Aly Ndom
Valentin Rongier46′
64′ Axel Thomas Ngando Elessa
Darío Ismael Benedetto  54′ 69′
73′ Yanis Begraoui
Valère Germain81′
73′ Kévin Fortuné
Christopher Rocchia69′
73′ Mathias Autret
Mickaël Cuisance57′
64′ Hamza Sakhi
Jules Olivier Ntcham46′
Birama Touré
Cheick Souare
83′ Rémy Dugimont
Florian Thauvin46′
73′ Mickaël Le Bihan
Cheikh Ahmadou Bamba Mbacke Dieng81′  90′

Jedenastka Olympique Marsylia zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka Olympique Marsylia w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.