AS Beauvais-Oise - US Boulogne 0-2 (0-1). Puchar Francji

5 marca na Stade Pierre Brisson odbył się mecz rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami AS Beauvais a US Boulogne. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem US Boulogne 2-0, który wywalczył awans.

C. Senneville 78'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu US Boulogne.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 14. a 34. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Boulogne w 45. minucie spotkania, gdy Oussama Abdeldjelil strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny US Boulogne.

Na drugą połowę jedenastka AS Beauvais wyszła w zmienionym składzie, za Brice'a Tutu wszedł Mathieu Duhamel. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 59. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Gaëtanowi Fallempinowi i Rayanowi Frikechemu.

W tej samej minucie za Jonathana Bumbu wszedł Christian Senneville. W tej samej minucie w drużynie US Boulogne doszło do zmiany. Balthazar Pierret wszedł za Oussamę Abdeldjelila. W 65. minucie kartkę dostał Eduardo Rodrigo z jedenastki gospodarzy.

Chwilę później trener AS Beauvais postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Eduarda Rodriga. Na boisko wszedł Morgan Mauquit, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Boulogne w 78. minucie spotkania, gdy Christian Senneville zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania kartkami zostali ukarani Mathieu Duhamel z AS Beauvais i Formose Mendy z drużyny gości.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom US Boulogne pokazał pięć.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna US Boulogne w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.