Angers Sporting Club de l'Ouest - Stade Rennes FC 2-1 (2-0). Puchar Francji

11 lutego na Stade Raymond-Kopa odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Angers Sporting a Stade Rennes. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Angers Sporting 2-1, który wywalczyło awans.

S. Guirassy 53'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”) wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedenastka gospodarzy trafiła do bramki rywala. W czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Angelo Fulgini.

W 14. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Angelo Fulgini z Angers Sporting. W 15. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Christa-Emmanuela Maouassę z ”Czerwono-Czarnych”, a w 26. minucie Romaina Thomasa z drużyny przeciwnej.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 49. minucie Romain Del Castillo zastąpił Serhou Guirassy'ego.

Piłkarze Stade Rennes w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 53. minucie bramkę kontaktową zdobył Serhou Guirassy.

Od 60 minuty boisko opuścili piłkarze Angers Sporting: Ibrahim Amadou, Pierrick Capelle, Angelo Fulgini, Mohamed-Ali Cho, Sada Thioub, na ich miejsce weszli: Thomas Mangani, Farid El Melali, Antonin Bobichon, Loïs Diony, Sofiane Boufal. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nayefa Aguerda, Adriena Hunou, Jonasa Martina, Christa-Emmanuela Maouassy zajęli: Gnantin Gboho, Martin Terrier, James Lea, Dalbert Henrique. Między 74. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Stade Rennes i jedną drużynie przeciwnej. Zespołowi Stade Rennes zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Angers Sporting.

Christ-Emmanuel Faitout Maouassa15′ 75′
26′ Romain Thomas
Gerzino Nyamsi
68′ Ibrahim Amadou
Hamari Traoré
68′ Pierrick Capelle
Benjamin Bourigeaud
Lassana Coulibaly
Jonas Martin75′
 4′, 14′ (k.) 76′ Angelo Fulgini
Romain Del Castillo49′
76′ Mohamed-Ali Cho
Jeremy Doku
81′ 90′ Sada Thioub
Brandon Soppy
76′ Antonin Bobichon
Adrien Truffert
90′ Sofiane Boufal
Eduardo Camavinga
Jimmy Cabot
Gnantin Yann Gboho60′ 74′
68′ Farid El Melali
James Edward Lea Siliki75′ 85′
68′ Thomas Mangani
Serhou Yadaly Guirassy49′  53′
76′ Loïs Diony
Martin Terrier60′

Przewaga jedenastki Stade Rennes w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.