Amiens SC - FC Metz 1-2 (0-1). Puchar Francji

10 lutego na Stade Crédit Agricole de la Licorne odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Francji pomiędzy drużynami Amiens SC a FC Metz. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem FC Metz 2-1, który wywalczył awans.

Francja - Puchar Francji
2021-02-10 17:00 | Stadion: Stade Crédit Agricole de la Licorne | Arbiter: Olivier Thual
Vágner 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze FC Metz (”Les Grenats”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się Aaron Leya.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Molla Wagué z Amiens SC. Była to 32. minuta meczu. W 32. minucie Ernest Boahene został zmieniony przez Fabiena Centonze'a. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Les Grenats”.

Zawodnicy Amiens SC w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 53. minucie gola wyrównującego strzelił Alexis Blin.

W 54. minucie kartką został ukarany Mathis Lachuer, piłkarz gospodarzy. Między 54. a 84. minutą, boisko opuścili ”Les Grenats”: Victorien Angban, Youssef Maziz, Aaron Leya, Mamadou Gueye, na ich miejsce weszli: Pape Sarr, Digbo Maïga, Vágner, Papa Yade. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Stephena Odeya, Mathisa Lachuera zajęli: Amadou Ciss, Iron Gomis. Trener Amiens SC postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił obrońcę Racine Colya i na pole gry wprowadził napastnika Bena Ouattarę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania w drużynie Amiens SC doszło do zmiany. Sambou Yatabaré wszedł za Johna Mendozę. Dwie minuty później kartkę dostał Sambou Yatabaré z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Metz w 90. minucie spotkania, gdy Vágner zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Marc-Aurèle Caillard
84′ Racine Coly
Ernest Boahene32′
Valentin Gendrey
Thomas Delaine
Nicholas Opoku
Boubakar Kouyaté
32′ Molla Wagué
Matthieu Udol
 53′ Alexis Blin
Victorien Angban54′
54′ 84′ Mathis Lachuer
Mamadou Fofana
Arnaud Lusamba
Youssef Maziz54′
Florian Bianchini
Warren Tchimbembé
90′ John Stiven Mendoza Valencia
Mamadou Lamine Gueye72′
66′ Stephen Pius Odey
William Mikelbrencis
66′ Amadou Ciss
Digbo G'nampa Habib Maïga54′
84′ Iron Gomis
Pape Matar Sarr54′
Cheick Aymar Timité
Boubacar Traoré
90′ 90′ Sambou Yatabaré
Papa Ndiaga Yade72′
Codjo Charbel Gomez
Thierry Ambrose
84′ Ben Qadir Abou Ouattara
Vágner José Dias Gonçalves72′  90′ (k.)

Sędzia nie ukarał zawodników FC Metz żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół FC Metz wymienił pięciu graczy.