31. kolejka Ligue 2: La Berrichonne de Châteauroux - Racing Club de Lens 0-0

8 kwietnia na Stade Gaston Petit w Châteauroux odbył się pojedynek 31. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Chateauroux i RC Lens. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Spotkanie obejrzało 9 246 widzów.

31. kolejka Francja - Ligue 2
2019-04-08 20:45 | Stadion: Stade Gaston Petit | Widzów: 9246 | Arbiter: A. Petit
La Berrichonne de Châteauroux
Racing Club de Lens
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów jedenastka Chateauroux wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał El-Hadji Ba z zespołu gości. Była to 36. minuta starcia.

Trener RC Lens postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Mounir Chouiar, a murawę opuścił Achraf Bencharki. Trener Chateauroux wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jérémy'ego Livolanta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Christopher Operi.

W 68. minucie Thierry Ambrose został zastąpiony przez Walida Meslouba. W 71. minucie Ilyas Chouaref został zmieniony przez Christophe'a Mandanne'a, a za Leo Leroya wszedł na boisko Cheick Diarra, co miało wzmocnić drużynę Chateauroux. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Arthura Gomisa na Jeana-Ricnera Bellegarde'a w 86. minucie. W 77. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Christophe'a Mandanne'a z Chateauroux, a w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania Massadia Haïdarę z drużyny przeciwnej.

El-Hadji Ba36′ 59′
61′ Christopher Opéri
Souleymane Diarra
Maxime Barthelmé
Guillaume Gillet
73′ Léo Leroy
Thierry Ambrose68′
Opa Sangante
Achraf Bencharki57′
71′ Ilyas Chouaref
Yannick Arthur Gomis86′
José David Contreras Verna
Jérémy Vachoux
Aldo Angoula
Arial Benabent Mendy
61′ Jérémy Livolant
Seif Touka
Abdoulaye Sissako
Jean-Ricner Bellegarde86′
Valentin Vanbaleghem
Cheick Oumar Doucouré
73′ Cheick Fanta-Mady Diarra
Walid Mesloub68′
71′ 77′ Christophe Mandanne
Mounir Chouiar57′

Zespół RC Lens miał 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter wręczył dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Chateauroux przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.