31. kolejka Ligue 2: Grenoble Foot 38 - US Orléans Loiret 0-4 (0-1)

5 kwietnia na Stade des Alpes odbyło się starcie 31. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Grenoble 38 i US Loiret. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem US Loiret 4-0. Pojedynek obejrzało 6 234 widzów.

31. kolejka Francja - Ligue 2
2019-04-05 20:00 | Stadion: Stade des Alpes | Widzów: 6234 | Arbiter: Y. Rouinsard
G. Perrin 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Grenoble 38.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników US Loiret w 38. minucie spotkania, gdy Anthony Le Tallec zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Mame Cissokho.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki US Loiret.

W 52. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Anthony Le Tallec z US Loiret. Przy zdobyciu bramki pomógł Adrien Monfray.

Trener Grenoble 38 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Arsène'a Elogo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Lakdar Boussaha. W 74. minucie Selim Bengriba zastąpił Alharbiego El Jadeyaouiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Loiret w 79. minucie spotkania, gdy Hicham Benkaid zdobył trzecią bramkę. Po chwili trener US Loiret postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Thomasa Ephestiona. Na boisko wszedł Bel Avounou, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 81. minucie Ibrahima Coulibaly został zmieniony przez Nicolasa Belvito, co miało wzmocnić drużynę Grenoble 38. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Anthony'ego Le Talleca na Gaëtana Perrina.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się Gaëtan Perrin. Asystę przy golu zaliczył Bel Avounou.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce US Loiret doszło do zmiany. Fahd El Khoumisti wszedł za Mame'a Cissokhę. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-4.

Gauthier Gallon
74′ Selim Bengriba
Maxime D'Arpino
81′ Ibréhima Coulibaly
Mame Ousmane Cissokho90′
61′ Lakdar Boussaha
Gabriel Mutombo Kupa
74′ Alharbi El Jadeyaoui
Bel Durel Avounou80′
61′ Arsène Elogo Guintangui
Mohamed Amine Talal
Jambul Jighauri
Fahd El Khoumisti90′
Yves Simon Pambou Loembet
Gaëtan Perrin84′  90′
81′ Nicolas Belvito
Adama Traoré

Arbiter nie wręczył żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.