31. kolejka Ligue 2: FC Lorient - AS Béziers 3-1 (1-0)

5 kwietnia na Stade Yves Allainmat - Le Moustoir odbyło się spotkanie 31. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami FC Lorient i AS Beziers. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Lorient 3-1. Starcie obejrzało 8 466 widzów.

31. kolejka Francja - Ligue 2
2019-04-05 20:00 | Stadion: Stade Yves Allainmat - Le Moustoir | Widzów: 8466 | Arbiter: R. Lissorgue
J. Cétout 53'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu FC Lorient (”Morszczuki”).

Już w pierwszych minutach zespół FC Lorient próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Vincent Le Goff z FC Lorient. Była to 24. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Lorient w 27. minucie spotkania, gdy Vincent Le Goff zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Morszczuków”.

Drużyna gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 26 minut, jedenastka AS Beziers doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Julien Cétout. W 60. minucie Dorian Bertrand zastąpił Aboubakary'ego Kantégo.

W 63. minucie kartkę obejrzał Yoane Wissa z drużyny gospodarzy. Chwilę później trener ”Morszczuków” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Julien Ponceau, a murawę opuścił Pierre-Yves Hamel.

W 69. minucie do własnej bramki trafił zawodnik AS Beziers Simon Gbegnon. W 72. minucie Franklin Wadja został zmieniony przez Sidego Sarra, co miało wzmocnić zespół ”Morszczuków”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juliena Cétouta na Ahoueke'a Denkeya.

W 76. minucie kartkę dostał Sidy Sarr, piłkarz FC Lorient.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna FC Lorient, strzelając kolejnego gola. W samej końcówce starcia na listę strzelców wpisał się Alexis Claude. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Juliena Ponceau.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w zespole AS Beziers za Amira Nouriego wszedł Emmanuel Banda, a w jedenastce FC Lorient Alexis Claude zmienił Felipe Saada. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Vincent Viot
 27′ 24′ Vincent Le Goff
Julien Cétout  53′ 75′
Joris Sainati
Robin Taillan
Matthieu Serge Fernand Saunier
Simon Gbegnon Amoussou 69′ (samob.)
 89′ 90′ Alexis Claude Maurice
Rayane Aabid
72′ Franklin Wadja
Dorian Bertrand60′
64′ Pierre-Yves Hamel
Steeve Beusnard
63′ Yoane Wissa
Ibrahima Savane
Danijel Petković
Magno Macedo Novaes
Wilfried Ebane Abessolo
Julien Boyer
90′ Felipe Patavino Saad
Ousmane Sidibé
64′ Julien Ponceau
Emmanuel Justine Rabby Banda90′
72′ 76′ Sidy Sarr
Ahoueke Steeve Kévin Denkey75′
Gaëtan Courtet
Brunallergene Junior Etou
Ibrahim Sissoko
Aboubakary Kanté60′

Zespół FC Lorient był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast ”Morszczukom” przyznał trzy żółte.