Stade Malherbe Caen - Football Club de Metz 1-0 (1-0). Liga - 2. kolejka

8 sierpnia na Stade Michel d'Ornano odbyło się spotkanie 2. kolejki Ligue 2 pomiędzy drużynami SM Caen i FC Metz. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SM Caen 1-0.

8 sierpnia  na Stade Michel d'Ornano odbyło się spotkanie  2. kolejki  Ligue 2 pomiędzy drużynami SM Caen  i FC Metz. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SM Caen 1-0.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 starć drużyna FC Metz wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FC Metz: Falemu Candemu w 25. i Habibowi Maidze w 28. minucie.

Jedyną bramkę meczu zdobył Djibril Diani dla jedenastki SM Caen. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Samuel Essende.

W 45. minucie kartkę dostał Georges Mikautadze, piłkarz FC Metz. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny SM Caen.

W 67. minucie Mamadou Gueye został zmieniony przez Papę Yade'a. Między 68. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Metz: William Mikelbrencis, Matthieu Udol, Habib Maiga, Georges Mikautadze, na ich miejsce weszli: Sofiane Alakouch, Ismael Traore, Danley Jacques, Vagner. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Samuela Essende'a, Bilala Brahimiego, Quentina Daubina zajęli: Godson Kyeremeh, Caleb Sery, Yoann Court.

W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Papę Yade z FC Metz, a w 90. minucie Hugona Vandermerscha z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy SM Caen dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Zespół SM Caen w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna FC Metz w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.