Sporting Club Bastia - Grenoble Foot 38 3-0 (2-0). Liga - 3. kolejka

13 sierpnia na Stade Armand-Cesari w Furianiem odbył się mecz 3. kolejki Ligue 2 pomiędzy drużynami SC Bastia i Grenoble. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SC Bastia 3-0.

13 sierpnia  na Stade Armand-Cesari w Furianiem odbył się mecz  3. kolejki  Ligue 2 pomiędzy drużynami SC Bastia  i Grenoble. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SC Bastia 3-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół SC Bastia wygrał jeden raz, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Sytuację bramkową stworzył Migouel Alfarela.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie Frank Magri dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Drużyna Grenoble ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka SC Bastia, strzelając kolejnego gola. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Sebastien Lamonge.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Alex Gersbach z Grenoble. Była to 28. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Grenoble rozpoczął w zmienionym składzie, za Jekoba Jeno wszedł Saikou Touray. W 60. minucie Joris Correa zastąpił Matthiasa Phaetona.

Między 70. a 74. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom SC Bastia i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SC Bastia w 85. minucie spotkania, gdy Benjamin Santelli zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu ponownie zanotował Migouel Alfarela.

Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania kartkę otrzymał Kylian Kaiboue z drużyny SC Bastia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Jedenastka SC Bastia zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów. Przewaga drużyny Grenoble w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Jedenastka SC Bastia zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze SC Bastia obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.