Football Club des Girondins de Bordeaux - Chamois Niortais Football Club 1-0 (0-0). Liga - 3. kolejka

13 sierpnia na Nouveau Stade de Bordeaux odbyło się spotkanie 3. kolejki Ligue 2 pomiędzy drużynami Girondinsu Bordeaux i Niortu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Girondinsu Bordeaux 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Rafała Strączka występującego w Girondinsie Bordeaux.

13 sierpnia  na Nouveau Stade de Bordeaux odbyło się spotkanie  3. kolejki  Ligue 2 pomiędzy drużynami Girondinsu Bordeaux  i Niortu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Girondinsu Bordeaux 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Rafała Strączka występującego w Girondinsie Bordeaux.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Girondinsu Bordeaux wygrał dwa razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedynego gola meczu strzelił Logan Delaurier-Chaubet dla jedenastki Girondinsu Bordeaux. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Josh Maja.

W 62. minucie Godwin Bentil został zastąpiony przez Juniora Olaitana. Niedługo później trener Girondinsu Bordeaux postanowił wzmocnić linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Toma Lacoux. Na boisko wszedł Jean Onana, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 74. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Girondinsu Bordeaux: Josh Maja, Dilane Bakwa, Fransergio, na ich miejsce weszli: Alberth Elis, Hwang Ui-Jo, Issouf Sissokho. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Amadou Sagny, Samy'ego Benchammy zajęli: Ryan Bakayoko, Nacim El Hassani.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Girondins Bordeaux: Stianowi Gregersenowi w 81. i Danylowi Ignatence w 87. minucie.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Niortu żadną kartką, natomiast zawodnikom Girondinsu Bordeaux przyznał dwie żółte.

Drużyna Girondinsu Bordeaux w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Niortu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.