Dijon Football Cote-d'Or - Stade Malherbe Caen 2-2 (0-0). Liga - 3. kolejka

13 sierpnia na Stade Gaston Gerard odbyło się spotkanie 3. kolejki Ligue 2 pomiędzy drużynami Dijon FCO i SM Caen. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

13 sierpnia  na Stade Gaston Gerard odbyło się spotkanie  3. kolejki  Ligue 2 pomiędzy drużynami Dijon FCO  i SM Caen. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków jedenastka SM Caen wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Mickaelowi Le Bihanowi z zespołu Dijon FCO. Była to 45. minuta starcia.

W 45. minucie Walid Nassi zastąpił Xande Silvę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SM Caen w 49. minucie spotkania, gdy Alexandre Mendy zdobył pierwszą bramkę.

Zespół Dijon FCO otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Xande Silva. Sytuację bramkową stworzył Bryan Soumare.

Między 61. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze SM Caen: Caleb Sery, Samuel Essende, Alexandre Mendy, Quentin Daubin, na ich miejsce weszli: Godson Kyeremeh, Bilal Brahimi, Benjamin Jeannot, Yoann Court. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Idrissy Camary, Jordana Mariego, Mickaela Le Bihana zajęli: Ousseynou Thioune, Matteo Ahlinvi, Roger Assale. Między 66. a 79. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Dijon FCO i jedną drużynie przeciwnej.

W 87. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Dijon FCO Cheick Traore. W 89. minucie arbiter pokazał kartkę Alemu Abdiemu z SM Caen. W 90. minucie gola wyrównującego strzelił z karnego Bryan Soumare.

W tej samej minucie trener Dijon FCO postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Bryana Soumare'a wszedł Senou Coulibaly, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Dijon FCO utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie Dijon FCO udało się strzelić gola i wygrać. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy Dijon FCO otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół Dijon FCO wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna SM Caen w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.