Vaasan Palloseura - Football Club International Turku 1-2 (0-1). Liga - 8. kolejka

W pojedynku 8. kolejki Veikkausliiga, który rozegrany został 19 maja, jedenastka VPS-u przegrała z Interem Turku 1-2 (0-1). Starcie odbyło się na Elisa Stadion w Vaasie.

W  pojedynku 8. kolejki  Veikkausliiga, który rozegrany został 19 maja, jedenastka VPS-u przegrała  z Interem Turku  1-2 (0-1). Starcie odbyło się na Elisa Stadion w Vaasie.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Drużyna VPS-u wygrała aż dziewięć razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko pięć.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Aleksi Pahkasalo z VPS-u. Była to 27. minuta meczu.

Tymczasem zawodnicy Interu Turku nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 34. minucie bramkę zdobył Benjamin Kallman. Asystę zanotował Petteri Forsell.

W 45. minucie za Sambę Sillaha wszedł Miika Niemi. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Interu Turku.

Piłkarze VPS-u odpowiedzieli strzeleniem gola. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Tete Yengi. Bramka padła po podaniu Aleksiego Pahkasali.

Po chwili trener Interu Turku postanowił bronić wyniku. W 60. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Aleksiego Paananena wszedł Noah Nurmi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Interu Turku utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę jedenastce Interu Turku udało się strzelić gola i wygrać. W 69. minucie sędzia przyznał kartkę Mikkowi Pitkanenowi z zespołu VPS-u. Trener VPS-u postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Gustava Backalidena i na pole gry wprowadził napastnika Stevena Morrisseya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 78. minucie Juho Hyvarinen został zmieniony przez Lukę Kuittinena, co miało wzmocnić drużynę Interu Turku. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jespera Engstroma na Anttiego-Ville Raisanena.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Interu Turku przyniosły efekt bramkowy. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Rick Ketting. Asystę przy bramce po raz kolejny zaliczył Petteri Forsell.

W 84. minucie Mikko Pitkanen został zmieniony przez Kalle Multanena, co miało wzmocnić drużynę VPS-u. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Benjamina Kallmana na Joonasa Lepista. W 85. minucie arbiter pokazał kartkę Tommiemu Jyremu, zawodnikowi Interu Turku. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom VPS-u, natomiast zawodnikom Interu Turku przyznał jedną.

Jedenastka VPS-u wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Interu Turku w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.