Vaasan Palloseura - Football Club Honka Espoo 0-1 (0-1). Liga - 12. kolejka

W starciu 12. kolejki Veikkausliiga, które rozegrane zostało 22 czerwca, drużyna VPS-u przegrała z Honką 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Elisa Stadion w Vaasie.

W  starciu 12. kolejki  Veikkausliiga, które rozegrane zostało 22 czerwca, drużyna VPS-u przegrała  z Honką  0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Elisa Stadion w Vaasie.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków zespół VPS-u wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Honki zdobył Matias Rale w 15. minucie.

W 21. minucie kartkę dostał Kareem Moses, zawodnik VPS-u. W 45. minucie Jesper Engstrom został zmieniony przez Miikę Niemiego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Honki.

Między 48. a 66. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom VPS-u i jedną drużynie przeciwnej. Między 61. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Honki: Edmund Arko-Mensah, Jerry Voutilainen, Agon Sadiku, Florian Krebs, na ich miejsce weszli: Lucas Kaufmann, Duarte Tammilehto, Aleksandar Katanic, Konsta Rasimus. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aleksiego Pahkasali, Kalle Multanena zajęli: Steven Morrissey, Roni Hudd.

W drugiej połowie nie padły bramki.

Piłkarze VPS-u dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka VPS-u wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Honki w drugiej połowie dokonał czterech zmian.