Tampereen Ilves - IFK Mariehamn 2-0 (1-0). Liga fińska - 4. kolejka Veikkausliiga

22 września na Ratinan Stadion odbył się pojedynek 4. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami Tampereenu i IFK Mariehamn. Mecz zakończył się zwycięstwem Tampereenu 2-0. Na stadionie stawiło się 1 940 widzów.

4. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2021-09-22 17:30 | Stadion: Ratinan Stadion | Widzów: 1940 | Arbiter: Oliver Reitala
Tampereen Ilves
IFK Mariehamn
2
0
J. Veteli 1'
T. Ollila 70'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 spotkań zespół Tampereenu wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego bramkę zdobył Joona Veteli.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom IFK Mariehamn: Dé w 13. i Yandze Baliso w 35. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Tampereenu.

Kibice IFK Mariehamn nie mogli już doczekać się wprowadzenia Vahida Hambę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Dé. Trener Tampereenu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Jean Blanco, a murawę opuścił Eric Oteng.

W 64. minucie kartkę dostał Tuure Siira, piłkarz Tampereenu. W 66. minucie Tuure Siira zastąpił Teemu Jänttiego. W tej samej minucie Sylvanus Nimely został zmieniony przez Momodou Sarra, co miało wzmocnić drużynę Tampereenu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yangę Baliso na Joela Mattssona oraz Eera Tamminena na Riku Sjöroosa.

Dopiero w drugiej połowie Tuomas Ollila wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tampereenu, strzelając kolejnego gola w 70. minucie pojedynku. Między 72. a 77. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Tampereenu oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 81. minucie Muhamed Olawale został zmieniony przez Chibuike'a Igboananike'a, co miało wzmocnić jedenastkę IFK Mariehamn. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vigoriego Jean-Jaurèsa na Leo Kyllönena oraz Tahę Özcelika na Miskę Rautiolę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Oskari Forsman
82′ Vigori Jean-Jaurès Gbe
Filip Juhani Almström-Tähti72′
Tatu Miettunen
Robin Buwalda
 70′ Tuomas Ollila
Aapo Mäenpää77′
Luc Landry Tabi Manga
Mohammed Abubakari
56′ Eric Oteng
Yanga Baliso35′ 68′
82′ Taha Özcelik
Niilo Mäenpää
64′ 66′ Tuure Siira
Calle Svensson
 1′ Joona Veteli
Cledson Carvalho da Silva13′ 46′
77′ Patrick Steve Loa Loa
Muhamed Tehe Olawale81′
66′ Sylvanus Nimely
Eero Tamminen68′
Matias Riikonen
Marc Nordqvist
82′ Miska Rautiola
Alan Henrique Ferreira Bastos Soares
Doni Arifi
Mikko Sumusalo
66′ Teemu Jäntti
Joel Mattsson68′
82′ Leo Kyllönen
Vahid Hambo46′
56′ 72′ Jean Carlos Blanco Becerra
Chibuike Kennedy Igboananike81′
66′ Momodou Sarr
Riku Sjöroos68′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Tampereenu, a piłkarzom gości przyznał cztery.

Zespół Tampereenu w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

Już w najbliższą niedzielę zespół IFK Mariehamn rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Kotkan Työväen Palloilijat. Tego samego dnia FC Honka zagra z zespołem Tampereenu na jego terenie.