Tampereen Ilves - HJK Helsinki 2-3 (1-2). Liga fińska - 2. kolejka Veikkausliiga

W meczu 2. kolejki fińskiej Veikkausliiga, który rozegrany został 16 października, zespół Tampereenu przegrał z HJK Helsinki 2-3 (1-2). Mecz na Ratinan Stadion obejrzało 2 284 widzów.

2. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2021-10-16 14:00 | Stadion: Ratinan Stadion | Widzów: 2284 | Arbiter: Joni Hyytiä
Jair 45',47'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 starć jedenastka HJK Helsinki wygrała 15 razy i zanotowała trzy porażki oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W drugiej minucie gola samobójczego strzelił zawodnik HJK Helsinki Luis Murillo.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 14. minucie Valtteri Moren wyrównał wynik meczu.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Tuure'owi Siirze z drużyny gospodarzy.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę HJK Helsinki przyniosły efekt bramkowy. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Jair.

W 46. minucie sędzia pokazał kartkę Lucowi Tabiemu, piłkarzowi gospodarzy.

Zespół Tampereenu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania Jair po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 1-3.

W 61. minucie Filip Valenčič został zastąpiony przez Santeriego Väänänena. Kibice HJK Helsinki nie mogli już doczekać się wprowadzenia Anthony'ego Olusanyę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Casper Terho. W 63. minucie w jedenastce Tampereenu doszło do zmiany. Mikael Almen wszedł za Vigoriego Jean-Jaurèsa.

W tej samej minucie trener Tampereenu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Teemu Jäntti, a murawę opuścił Eric Oteng. W 71. minucie Sylvanus Nimely został zmieniony przez Jeana Blanca, a za Doniego Arifiego wszedł na boisko Momodou Sarr, co miało wzmocnić drużynę Tampereenu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Santeriego Hostikkę na Janne'a Sakselę.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Tuomas Ollila.

W 85. minucie w zespole HJK Helsinki doszło do zmiany. Bubacar Djaló wszedł za Jaira. W doliczonej trzeciej minucie starcia arbiter ukarał kartką Patricka Loa, zawodnika Tampereenu. Drużynie Tampereenu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki HJK Helsinki.

Hugo Keto
63′ Vigori Jean-Jaurès Gbe
Valtteri Moren  14′
Tatu Miettunen
Luis Carlos Murillo 2′ (samob.)
 83′ Tuomas Ollila
Daniel Michael O'Shaughnessy
46′ Luc Landry Tabi Manga
Miro Tenho
71′ Doni Arifi
Lucas Lingman
63′ Eric Oteng
Jair Tavares da Silva  45′, 47′ 85′
37′ Tuure Siira
Casper Terho61′
Joona Veteli
Filip Valenčič61′
90′ Patrick Steve Loa Loa
Santeri Hostikka79′
71′ Sylvanus Nimely
Riku Riski
Matias Riikonen
Matias Niemelä
63′ Mikael Almen
Janne Saksela79′
Miska Rautiola
Bubacar Boi Djaló85′
63′ Teemu Jäntti
Matti Peltola
Taha Özcelik
Santeri Väänänen61′
71′ Jean Carlos Blanco Becerra
David Eric Browne
71′ Momodou Sarr
Anthony Olusanya61′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Tampereenu przyznał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższy piątek drużyna Tampereenu rozegra kolejny mecz w Seinäjokiem. Jej rywalem będzie Seinäjoen Jalkapallokerho. Natomiast 24 października Inter Turku zagra z drużyną HJK Helsinki na jej terenie.