Tampereen Ilves - HJK Helsinki 0-3 (0-3). Liga fińska - 6. kolejka Veikkausliiga

W meczu 6. kolejki fińskiej Veikkausliiga, który rozegrany został 11 maja, drużyna Tampereenu przegrała z HJK Helsinki 0-3 (0-3). Spotkanie odbyło się na Ratinan Stadion.

C. Terho 30'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Zespół HJK Helsinki wygrał aż 13 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy HJK Helsinki w ósmej minucie spotkania, gdy Daniel O'Shaughnessy strzelił pierwszego gola.

W 22. minucie sędzia ukarał kartką Patricka Loa, zawodnika gospodarzy.

Drużyna Tampereenu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 25. minucie wynik na 0-2 podwyższył Lucas Lingman.

Prawie natychmiast Casper Terho wywołał eksplozję radości wśród kibiców HJK Helsinki, strzelając kolejnego gola w 30. minucie pojedynku. W 33. minucie kartkę dostał Tuure Siira z jedenastki gospodarzy.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 46. minucie kartką został ukarany Kalle Katz, piłkarz Tampereenu. Na drugą połowę zespół Tampereenu wyszedł w zmienionym składzie, za Vigoriego Jean-Jaurèsa, Eetu Vertainena, Tuure'a Siirę weszli Doni Arifi, Jean Blanco, Róger Torres.

W 53. minucie Valtteri Moren został zastąpiony przez Markusa Halstiego. Między 53. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze HJK Helsinki: Anthony Olusanya, Filip Valenčič, Casper Terho, Luís Henrique, na ich miejsce weszli: Riku Riski, David Browne, Roope Riski, Bubacar Djaló. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Erica Otenga, Patricka Loa zajęli: Leo Kyllönen, Momodou Sarr. Na 13 minut przed zakończeniem starcia kartkę obejrzał Eetu Mömmö z Tampereenu.

Valtteri Moren53′
46′ Vigori Jean-Jaurès Gbe
Luis Carlos Murillo
46′ Kalle Katz
Daniel O'Shaughnessy  8′
Teemu Jäntti
Miro Tenho
62′ Eric Oteng
Lucas Lingman  25′
33′ 46′ Tuure Siira
Casper Terho  30′ 69′
Joona Veteli
Filip Valenčič69′
22′ 68′ Patrick Steve Loa Loa
Luís Henrique Farinhas Taffner83′
77′ Eetu Mömmö
Anthony Olusanya53′
46′ Eetu Vertainen
Atomu Tanaka
Eetu Huuhtanen
Hugo Keto
Tatu Miettunen
Markus Halsti53′
46′ Doni Arifi
Dylan Murnane
62′ Leo Kyllönen
Bubacar Boi Djaló83′
46′ Róger Mauricio Torres Hoya
David Eric Browne69′
46′ Jean Carlos Blanco Becerra
Riku Riski53′
68′ Momodou Sarr
Roope Riski69′

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Tampereenu pokazał cztery żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Tampereenu rozegra kolejny mecz w Helsinkach. Jej przeciwnikiem będzie Idrottsföreningen Kamraterna i Helsingfors. Natomiast w poniedziałek FC Lahti zagra z zespołem HJK Helsinki na jego terenie.