Tampereen Ilves - FC Honka 0-0. Liga fińska - 3. kolejka Veikkausliiga

26 września na Ratinan Stadion odbyło się spotkanie 3. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami Tampereenu i FC Honka. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 2 268 widzów.

3. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2021-09-26 17:30 | Stadion: Ratinan Stadion | Widzów: 2268 | Arbiter: Ville Nevalainen
Tampereen Ilves
FC Honka
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna FC Honka wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut zespół FC Honka zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Tampereenu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 29. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Edmunda Arkę-Mensaha z FC Honka, a w 32. minucie Doniego Arifiego z drużyny przeciwnej.

Na murawie, jak to często zdarzało się FC Honka w tym sezonie, pojawił się Rui Modesto, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 63. minucie Nasiru Banahene'a. W tej samej minucie Luís Henrique został zastąpiony przez Otsa Koskinena.

W 65. minucie Sylvanus Nimely został zmieniony przez Erica Otenga, co miało wzmocnić jedenastkę Tampereenu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Izunnę Uzochukwu na Konstę Rasimus. Niedługo później trener Tampereenu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Taha Özcelik, a murawę opuścił Teemu Jäntti. W 78. minucie Jean Blanco został zmieniony przez Momodou Sarra, co miało wzmocnić drużynę Tampereenu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucasa Kaufmanna na Niila Saarikiviego oraz Edmunda Arkę-Mensaha na Paulego Katajamäkiego.

Dani Hatakka
32′ Doni Arifi
Ville Koski
77′ Teemu Jäntti
Lucas Paz Kaufmann86′
Joona Veteli
Izunna Uzochukwu67′
78′ Jean Carlos Blanco Becerra
Jerry Voutilainen
Patrick Steve Loa Loa
Luís Henrique Farinhas Taffner63′
65′ Sylvanus Nimely
Konsta Rasimus67′
65′ Eric Oteng
Pauli Katajamäki86′
77′ Taha Özcelik
Otso Koskinen63′
78′ Momodou Sarr
Niilo Saarikivi86′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka FC Honka w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.