Seinajoen - KuPS Kuopio 2-2 (2-1). Liga fińska - 4. kolejka Veikkausliiga

W spotkaniu 4. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 27 października, drużyna Seinajoenu zremisowała z KuPSem Kuopio 2-2 (2-1). Mecz na OmaSP Stadion w Seinäjokiem obejrzało 2 531 widzów.

4. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2021-10-27 17:30 | Stadion: OmaSP Stadion | Widzów: 2531 | Arbiter: Mohammad Al Emara
T. Väyrynen 36',77'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 meczów jedenastka KuPSu Kuopio wygrała siedem razy i zanotowała tyle samo porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Seinajoenu otworzyli wynik. W ósmej minucie bramkę zdobył Denys Oliynyk. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 25. minucie kartkę dostał Cristian Valencia, zawodnik Seinajoenu.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 36. minucie Tim Vayrynen wyrównał wynik meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem zdobytych bramek.

Niedługo po stracie gola jedenastka gospodarzy znów objęła prowadzenie. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Jake Jervis. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Na drugą połowę zespół KuPSu Kuopio wyszedł w zmienionym składzie, za Daniela Carrilla wszedł Felipe Aspegren. W 70. minucie Axel Vidjeskog został zmieniony przez Tommiego Jyrego.

W 77. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Tim Vayrynen z KuPSu Kuopio. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Seinajoenu doszło do zmiany. Rafał Wolsztyński wszedł za Ariela Ngueukama.

Między 81. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Seinajoenu i jedną drużynie przeciwnej. Trener Seinajoenu postanowił zagrać agresywniej. W 88. minucie zmienił pomocnika Denysa Oliynyka i na pole gry wprowadził napastnika Joonasa Lepista, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Daniel José Carrillo Montilla46′
83′ Murilo Henrique de Araujo Santos
Paulo Ricardo Ferreira
Ville Tikkanen
Taneli Hämäläinen
25′ Cristian Camilo Valencia Cifuentes
Diogo Tomas85′
81′ Jude Ekow Arthur
Anton Popovits
Pyry Petteri Hannola
Jordan Sebban
 8′ 88′ Denys Oliynyk
Axel Vidjeskog70′
Brandon Wilson
Santeri Haarala
 38′ Jake Jervis
Aniekpeno Udoh
78′ Ariel Thierry Ngueukam
Iiro Järvinen
88′ Joonas Lepistö
Tommi Jyry70′
78′ Rafał Wolsztyński
Arttu Heinonen

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół Seinajoenu w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Jedenastka gości w drugiej połowie również wymieniła dwóch graczy.

Już w najbliższą niedzielę drużyna KuPSu Kuopio zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie HJK Helsinki. Tego samego dnia Inter Turku będzie gościć zespół Seinajoenu.