Seinäjoen Jalkapallokerho - Inter Turku 2-2 (1-0). Liga fińska - 12. kolejka Veikkausliiga

W starciu 12. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 18 września, drużyna Seinajoenu zremisowała z Interem Turku 2-2 (1-0). Mecz na OmaSP Stadion w Seinäjokiem obejrzało 2 486 widzów.

12. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2021-09-18 16:00 | Stadion: OmaSP Stadion | Widzów: 2486 | Arbiter: Jari Järvinen
B. Källman 69'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół Seinajoenu wygrał aż 10 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedenastka gospodarzy objęła prowadzenie. W trzeciej minucie Murilo dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Janiemu Forsellowi z Interu Turku. Była to 42. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Seinajoenu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Jake Jervis. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Na murawie, jak to często zdarzało się Interowi Turku w tym sezonie, pojawił się Noah Nurmi, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 56. minucie Anthony'ego Annana.

Piłkarze Interu Turku szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie gola kontaktowego strzelił Matias Ojala.

W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jude'a Arthura z Seinajoenu, a w 64. minucie Noah Nurmiego z drużyny przeciwnej.

Jedenastka gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 13 minut, zespół Interu Turku doprowadził do remisu. Gola strzelił Benjamin Källman. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 71. minucie Denys Oliynyk zastąpił Daniela Håkansa. W 74. minucie sędzia przyznał kartkę Murilowi z drużyny gospodarzy. Chwilę później trener Seinajoenu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Ariel Ngueukam, a murawę opuścił Joonas Lepistö.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Seinajoen: Ville'owi Tikkanenowi w 77. i Arielowi Ngueukamowi w 81. minucie. W 83. minucie Pyry Hannola został zmieniony przez Brandona Wilsona, co miało wzmocnić jedenastkę Seinajoenu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksiego Paananena na Jaspera Yrjasa. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Juuso Hämäläinen
 3′ 74′ Murilo Henrique de Araujo Santos
Lassi Järvenpää
77′ Ville Tikkanen
Rick Ketting
Cristian Camilo Valencia Cifuentes
Anthony Gildas Kofi Annan56′
58′ Jude Ekow Arthur
Jani Petteri Forsell42′
83′ Pyry Petteri Hannola
Matias Petteri Ojala  56′
71′ Denys Oliynyk
Aleksi Paananen90′
 49′ Jake Jervis
Alejandro Sanz Sainz
76′ Joonas Lepistö
Noah Nurmi56′ 64′
71′ Daniel Håkans
Mohammed Bakkar
83′ Brandon Wilson
Ryan Mahuta
76′ 81′ Ariel Thierry Ngueukam
Jasper Yrjas90′

Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Interu Turku pokazał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Interu Turku w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Już w najbliższą środę jedenastka Interu Turku zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie AC Oulu. Tego samego dnia Haka Valkeakoski będzie gościć jedenastkę Seinajoenu.