Seinajoen Jalkapallokerho - Idrottsforeningen Kamraterna Mariehamn 1-0 (0-0). Liga - 9. kolejka

W pojedynku 9. kolejki Veikkausliiga, który rozegrany został 21 maja, jedenastka Seinajoen JK zwyciężyła z IFK Mariehamn 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na OmaSP Stadion w Seinajokiem.

W  pojedynku 9. kolejki  Veikkausliiga, który rozegrany został 21 maja, jedenastka Seinajoen JK zwyciężyła  z IFK Mariehamn  1-0 (0-0). Starcie odbyło się na OmaSP Stadion w Seinajokiem.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 mecze zespół IFK Mariehamn wygrał dziewięć razy i zanotował tyle samo porażek oraz pięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Niko Markkula z zespołu Seinajoen JK. Była to 30. minuta starcia.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Alvarowi Ngambie, piłkarzowi IFK Mariehamn. W 57. minucie za Vahida Hamba wszedł Cledson Carvalho.

W 63. minucie sędzia przyznał kartkę Timiemu Lahtiemu z IFK Mariehamn. Trener Seinajoen JK postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił obrońcę Nika Markkulę i na pole gry wprowadził napastnika Serge'a Atakayiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Między 72. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Seinajoen JK: Josepablo Monreal, Alfie Bates, Alfie Bates, na ich miejsce weszli: Samson Obioha, Jake Dunwoody, Diego Rojas. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Joakima Latonena, Joakima Latonena zajęli: Yanga Baliso, John Owoeri.

Jedyną bramkę meczu dla Seinajoen JK zdobył Cristian Valencia w 80. minucie. Asystę przy golu zanotował Daniel Hakans.

W 82. minucie boisko opuścili piłkarze IFK Mariehamn: Baba Mensah, Riku Sjoroos, a na ich miejsce weszli Melvin Kahnberg, Melvin Kahnberg. W doliczonym czasie gry arbiter pokazał kartkę Markusowi Uusitalowi z zespołu Seinajoen JK.

Wyjątkowa nieporadność napastników IFK Mariehamn była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka Seinajoen JK w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna IFK Mariehamn w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.