Seinajoen Jalkapallokerho - Haka Valkeakoski 2-2 (1-0). Liga - 12. kolejka

W starciu 12. kolejki Veikkausliiga, które rozegrane zostało 22 czerwca, jedenastka Seinajoen JK zremisowała z Haka Valkeakoski 2-2 (1-0). Mecz odbył się na OmaSP Stadion w Seinajokiem.

W  starciu 12. kolejki  Veikkausliiga, które rozegrane zostało 22 czerwca, jedenastka Seinajoen JK zremisowała  z Haka Valkeakoski  2-2 (1-0). Mecz odbył się na OmaSP Stadion w Seinajokiem.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Seinajoen JK wygrała aż cztery razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko dwa.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 18. minucie w jedenastce Seinajoen JK doszło do zmiany. Kingsley Ofori wszedł za Nika Markkulę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Seinajoen JK w 28. minucie spotkania, gdy Denys Oliynyk strzelił z karnego pierwszego gola. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Alfie Batesowi z Seinajoen JK. Była to 43. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Seinajoen JK.

W 49. minucie kartkę dostał Josepablo Monreal, piłkarz Seinajoen JK.

Zawodnicy Haka Valkeakoski nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 58. minucie Janne-Pekka Laine wyrównał wynik meczu.

W 64. minucie Stavros Zarokostas został zmieniony przez Olivera Whyte'a.

Piłkarze Seinajoen JK szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Ville Tikkanen.

W 69. minucie boisko opuścili piłkarze Seinajoen JK: Jake Dunwoody, Tuomas Kaukua, a na ich miejsce weszli Alfie Bates, Josepablo Monreal.

Zespół Seinajoen JK krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko pięć minut, ponieważ drużyna Haka Valkeakoski doprowadziła do remisu. Gola strzelił Lee Erwin. Między 80. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Haka Valkeakoski i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy Seinajoen JK obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy.