Seinajoen - HJK Helsinki 0-2 (0-0). Liga fińska - 8. kolejka Veikkausliiga

W starciu 8. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 22 maja, zespół Seinajoenu przegrał z HJK Helsinki 0-2 (0-0). Mecz na OmaSP Stadion w Seinäjokiem obejrzało 1 612 widzów.

8. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2021-05-22 16:00 | Stadion: OmaSP Stadion | Widzów: 1612 | Arbiter: Dennis Antamo
Seinäjoen Jalkapallokerho
HJK Helsinki
0
2
M. Tenho 90'
A. Olusanya 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 pojedynków zespół Seinajoenu wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż 14 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut drużyna HJK Helsinki zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Seinajoenu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Valtteriego Morena z HJK Helsinki, a w 63. minucie Jude'a Arthura z drużyny przeciwnej. W 68. minucie Riku Riski został zastąpiony przez Caspera Terhę.

Między 68. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Seinajoenu: Joonas Lepistö, Jake Jervis, Nooa Laine, Emmanuel Ledesma, na ich miejsce weszli: Gustav Backaliden, Denys Oliynyk, Mehmet Hetemaj, Robin Sid. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Atomu Tanaki, Davida Brownego zajęli: Bubacar Djaló, Anthony Olusanya. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu kartkę dostał Bubacar Djaló, piłkarz HJK Helsinki.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W drugiej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Miro Tenho.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników HJK Helsinki w 90. minucie spotkania, gdy Anthony Olusanya zdobył drugą bramkę. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Lucas Lingman
63′ Jude Ekow Arthur
Filip Valenčič
86′ Nooa Laine
David Eric Browne88′
86′ Emmanuel Jorge Ledesma
Riku Riski68′
82′ Jake Jervis
Roope Riski
74′ Joonas Lepistö
Dylan Murnane
74′ Gustav Backaliden
Bubacar Boi Djaló68′ 88′
86′ Mehmet Hetemaj
Casper Terho68′
82′ Denys Oliynyk
Luís Henrique Farinhas Taffner
86′ Robin Sid
Anthony Olusanya88′  90′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół HJK Helsinki w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższy piątek drużyna HJK Helsinki zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie AC Oulu. Natomiast w sobotę FC Honka będzie przeciwnikiem jedenastki Seinajoenu w meczu, który odbędzie się w Espoo.