Liga fińska - Veikkausliiga: HJK Helsinki - IFK Mariehamn 1-2 (1-0,1-1)

27 października na Telia 5G -areena odbyło się spotkanie rozgrywek fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami HJK Helsinki a IFK Mariehamn. Mecz zakończył się po dogrywce zwycięstwem IFK Mariehamn 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 997 widzów.

R. Ketting 110'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 52 pojedynki drużyna HJK Helsinki wygrała 37 razy i zanotowała cztery porażki oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze HJK Helsinki nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się William Parra.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu HJK Helsinki.

Trener IFK Mariehamn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Hampus Lönn, a murawę opuścił Riku Sjöroos. W tej samej minucie za Amosa Ekhaliego wszedł Gustav Backaliden.

A kibice HJK Helsinki nie mogli już doczekać się wprowadzenia Evansa Mensaha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie siedem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Rafinha.

W 68. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik HJK Helsinki Faith Obilor. W 81. minucie regulaminowego czasu gry w jedenastce HJK Helsinki doszło do zmiany. Ivan Tarasov wszedł za Petteriego Forsella.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Aristote Mboma z drużyny gości. Była to 90. minuta pojedynku.

Robin Buwalda
68′ (samob.) Faith Obilor
Rick Ketting  110′
Daniel O'Shaughnessy
Aapo Mäenpää
 16′ 112′ William Parra Sinisterra
Dylan Murnane120′
115′ Roni Peiponen
Robbie Crawford
66′ Rafael Scapini de Almeida
Amos Ekhalie62′
81′ Petteri Forsell
Tarik Hamza
66′ Evans Mensah
Petter Hemming
Matti Peltola
Lassi Järvenpää119′
81′ Ivan Tarasov
Gustav Backaliden62′
115′ 120′ Erfan Zeneli
Joel Karlström113′
112′ Tim Vayrynen
Hampus Lönn62′

Trzeba było trochę poczekać, aby Rick Ketting wywołał eksplozję radości wśród kibiców IFK Mariehamn, strzelając kolejnego gola w 110. minucie meczu. Między 112. a 119. minutą, boisko opuścili piłkarze HJK Helsinki: William Parra, Roni Peiponen, na ich miejsce weszli: Tim Vayrynen, Erfan Zeneli. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniela Sjölunda, Keatona Isakssona zajęli: Joel Karlström, Lassi Järvenpää.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 120. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Dylanowi Murnane'owi i Erfanowi Zenelemu. Dogrywkę wygrał zespół IFK Mariehamn który zdobył jedną bramkę.

Przewaga drużyny HJK Helsinki w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zespół HJK Helsinki zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy HJK Helsinki dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.