Liga fińska - 9. kolejka Veikkausliiga: Tampereen Ilves - IFK Mariehamn 0-0

20 maja na Tammelan Stadion odbył się pojedynek 9. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami Tampereenu i IFK Mariehamn. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 4 009 widzów.

9. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2019-05-20 17:30 | Stadion: Tammelan Stadion | Widzów: 4009 | Arbiter: M. Gestranius
Tampereen Ilves
IFK Mariehamn
0
0

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 spotkań jedenastka Tampereenu wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż osiem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Amosa Ekhaliego z IFK Mariehamn, a w 15. minucie Davida Addy'ego z drużyny przeciwnej.

W 21. minucie Tarik Hamza został zmieniony przez Hampusa Lönna. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Lauriemu Ali-Myllymäkiemu z Tampereenu. Była to 51. minuta starcia.

Oskari Forsman
15′ David Nii Addy
Dylan Murnane
51′ Lauri Ala-Myllymäki
Robbie Crawford
46′ Tuure Siira
Amos Ekhalie12′
Emile Paul Tendeng
Robin Sid
Tiemenko Fofana
Riku Sjöroos75′
70′ Ilari Mettälä
Aristote Mboma
46′ Aleksi Tarvonen
Simon Silverholt
Johannes Luukkanen
Marc Nordqvist
Tatu Miettunen
Petter Hemming
46′ Iiro Järvinen
Keaton Isaksson75′
Yussif Daouda Moussa
Joel Karlström
Matias Petteri Ojala
Hampus Lönn21′
46′ Jair Tavares da Silva

70′ Samuel Afum

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół Tampereenu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości wymieniła dwóch graczy.