Liga fińska - 9. kolejka Veikkausliiga: Kokkolan Pallo-Veikot - Idrottsföreningen 1-1 (0-1)

20 maja na Kokkolan Keskuskenttä odbył się pojedynek 9. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami Kokkolanu Pallo-Veikot i Idrottsföreningenu. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Mecz obejrzało 1 530 widzów.

9. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2019-05-20 17:30 | Stadion: Kokkolan Keskuskenttä | Widzów: 1530 | Arbiter: O. Hämäläinen
Kokkolan Pallo-Veikot
Idrottsföreningen Kamraterna i Helsingfors
1
1
E. Banza 76'
H. Sesay 41'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Idrottsföreningenu wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Janiemu Backmanowi z drużyny gości. Była to 35. minuta spotkania.

W 38. minucie za Yessy'ego Menę wszedł Simo Roiha.

Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy Idrottsföreningenu otworzyli wynik. W 41. minucie Hassan Sesay dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Idrottsföreningenu.

W 46. minucie Tiquinho został zmieniony przez Njaziego Kuqiego, a za Hassana Sesaya wszedł na boisko Kevin Larsson, co miało wzmocnić drużynę Idrottsföreningenu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patricka Poutiainena na Sebastiana Mannströma oraz Joniego Mäkelę na Maksima Gusseva. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Idrottsföreningen: Riku Selanderowi w 60. i Njaziemu Kuqiemu w 65. minucie.

Mimo że zespół Kokkolanu Pallo-Veikot nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 51 ataków oddał tylko sześć celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 76. minucie gola wyrównującego strzelił Enoch Banza.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Jukka Halme
58′ Joni Mäkelä
Riku Selander60′
57′ Patrick Poutiainen
Hassan Mila Sesay  41′ 50′
 76′ Enoch Banza
Jakob Dunsby
38′ Yessy Ferley Mena Palacios
Nikolas Saira
Teppo Marttinen
Atte Otronen
Juri Kinnunen
Tuukka Andberg
58′ Maksim Gussev
Njazi Kuqi46′ 65′
57′ Sebastian Mannström
Kevin Larsson50′
Santeri Mäkinen
Elsaid Maher
Adam Vidjeskog
Hussein Mohamed
38′ Simo Roiha

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Idrottsföreningenu wręczył trzy żółte.

Jedenastka gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Idrottsföreningenu w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.